Dört yerden maaş aldığı iddia edilen AKP'li vekil: Ben kaliteli adamım

AKP'li Abdulkadir Akgül ve CHP'li Mahmut Tanal arasında maaş polemiği yaşandı

Dört yerden maaş aldığı iddia edilen AKP'li vekil: Ben kaliteli adamım

TBMM Genel Kurulu’nda CHP’li Mahmut Tanal ile AK Partili Abdulkadir Akgül arasında ‘yüksek maaş’ polemiği yaşandı. AK Parti Yozgat Milletvekili Abdülkadir Akgül’ün vekil maaşı haricinde 4 ayrı yerden toplamda 75 bin lira maaş aldığı iddialarına Akgül, “Kaliteli adamım 150 alıyorum” şeklinde karşılık verdi.

Önceki akşam TBMM Genel Kurulunda devam eden bütçe görüşmelerinde AK Parti adına Yozgat Milletvekili Abdülkadir Akgül söz alıp konuştuktan sonra CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Akgül’ün milletvekilliği maaşı haricinde 3 ayrı esnaf ve kefalet kooperatifi başkanlığından ve TESKOMB (Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği) Başkanlığı’ndan maaş aldığı iddia ederek, “Şimdi, ben bir milletvekiliyim.

Bir sendika başkanı olsam, bir kamu kurumunda olsam istifa etmeden milletvekili olmam mümkün değil. Değerli arkadaşım gayet rahat gazetede çıkan manşetlerle 75 milyon maaş alan ve halen dört tane ayrı yerden maaş alan bir arkadaşımız” dedi.

‘NE 75’İ, 150 ALIYORUM’

Bunun üzerine AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül ise şöyle yanıtı verdi, “Ben kaliteli adamım, 150 alıyorum, ne 75’i be! Tabii, ben devlette hiç çalışmadım, memur olarak hiç çalışmadım, sakıncalıydım, beni memur yapmadılar; iş müfettişi oldum, bir hafta çalıştırmadılar. Ben devletten bir kuruş para almıyorum. Kooperatif de zaten 15-20 kişinin bir araya gelip kendi ceplerinden para koyup, sermayesini koyup birleştirdiği yerlerdir, onlar da seçtiği adamın parasını kendileri verirler.

Ben 15 bin lira para alıyorum. İlk dönem milletvekilliği yaptığımda başkanlık yapmadım ama sizin burada üç dönem milletvekilliği yapan, iki dönem milletvekilliği yapan İzmir Milletvekili arkadaşınız benim kooperatifimde, ben onun genel başkanıyım. Mehmet Ali Susam hem milletvekilliği yaptı hem kooperatif başkanlığı yaptı benim gibi, siz de hiçbir şey söylemediniz. Bakın, benim istifa etmem mesele değildir. On beş yıldır ben orada seçiliyorum.

Rakip çıkmadığı için, her yerde seçimlerde aday çıkar, bana aday çıkmadığı için, rakip çıkmadığı için, 1,5 milyon insanın temsilcisi olduğumdan bıraktırmıyorlar bana; keşke bıraksalar, ben de ikisini yapamıyorum. YSK’ya şikayet ettiler vekil seçilemez diye, YSK inceledi ‘hayır sorun yok’ dedi…”

Kaynak: Gazete Duvar 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 21:25

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER