Diyarbakır Emniyet'i: İhya-Der Başkanı'nı PKK'liler öldürmedi

Diyarbakır Emniyeti, Aytaç Baran’ın katil zanlısının HDP’li veya PKK’li olmadığı görüşünde

Diyarbakır Emniyet'i: İhya-Der Başkanı'nı PKK'liler öldürmedi

Diyarbakır’da Hizbullah’a yakınlığıyla bilinen İhya-Der Başkanı Aytaç Baran’ın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturmada, saldırının Hizbullahçı çevrelerin iddia ettiği üzere PKK’liler tarafından gerçekleşmediği yönünde emniyet kaynakları görüş bildirdi.

Milliyet’in haberine göre, geçtiğimiz gece Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne ait lojmanların önünde şüpheli kişiler gözaltına alındı. Emniyet birimlerine yönelik saldırı duyumu alan polis lojmanlarının önündeki 65 LD 175 plakalı araçta S.D., İ.A., M.F., H.D., M.P. ve E.Ç. adlı şüphelileri gözaltına aldı. Araçta 2 ruhsatsız tabanca ile 2 av tüfeği ve çok sayıda mermi ve fişek ele geçirildi.

Milliyet’e bilgi veren kaynaklar, Baran’ın öldürülmesi olayındaki katil zanlısının kimliğinin belirlenmesine çalışıldığını yaşanan gelişmelere bakıldığında Baran’ın katil zanlısının HDP’li veya PKK’li olamadığı yönünde görüşün oluştuğuna dikkati çekti.

17 GÖZALTI

Dün gece iki ayrı silahlı saldırı gerçekleşirken Bağlar’da bir akaryakıt istasyonunun arkasındaki marketin sahibi Ahmet Öner ile Saraykapı Mahallesi’nde manav işleten Fesih Canikli silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı. Sabaha kadar düzenlenen havadan destekli operasyonlarda 17 kişi gözaltına alındı.

7’si ateşli silahla olmak üzere toplam 11 kişinin yaralandığını kaydeden Diyarbakır Valiliği, 9 adet av tüfeği ve çok sayıda fişek, 4 adet Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 5 adet çeşitli çap ve markalarda tabanca ve bu tabancalara ait çok sayıda şarjör ve fişek, 1 adet Uzi marka otomatik silah ele geçirildiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 14:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer
ömer - 3 yıl Önce

bölgede bunu bilmeyen mi var

mahmut
mahmut - 3 yıl Önce

karanlık güçler devrede.ama o alçaklar muvaffak olamayacak.