Devlet Bahçeli: Parti olarak İstanbul'da seçimin yenilenmesinden yanayız

Bahçeli  partisinin genel merkezi önünde açıklama yaptı

Devlet Bahçeli: Parti olarak İstanbul'da seçimin yenilenmesinden yanayız

YSK, yarın İstanbul seçimlerine ilişkin nihai kararını vermek üzere toplanıyor. Yarın açıklanması beklenen karar öncesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli  genel merkez önünde yaptığı açıklamada, "Parti olarak İstanbul'da seçimin yenilenmesinden yanayız. Demokrasiye leke sürülmesine, milli iradenin karartılmasına sessiz kalamayız" dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından başlıklar şöyle: 

"İstanbul seçimlerinde pek çok kuşku ve karanlık nokta vardır. Sandık yolsuzluğu konusunda tevsik edilmiş iddialar YSK’ya sunulmuştur. Şaibeler, organize usulsüzlükler maalesef vahim tartışmalara neden olmuştur.

SEÇİMLERİN YENİLENMESİNDEN YANAYIZ

Yüksek Seçim Kurulu’nun birkaç gün içinde bir karara varacağı anlaşılmaktadır. 
Parti olarak İstanbul’da seçimin yenilenmesinden yanayız.  Demokrasiye leke sürülmesine, milli iradenin karartılmasına sessiz kalamayız.

Elbette YSK’nın vereceği karara saygımız olacaktır. Bu kararın da maşeri vicdana uygun olacağı inancındayız. Beklediğimiz gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Maltepe ve Büyükçekmece Belediye Başkanlığı seçimleri tekrarlanırsa, ki hukuken ve ahlaken olması gereken de budur, o zaman seçim gününe kadar İstanbul’da bulunacağım, karargahımızı İstanbul’da kuracağım. Yani İstanbul’a mitili atacağım.

"CHP’Lİ SÖZCÜLER RÜZGAR EKEYİM DERKEN FIRTINA BİÇECEKLERİNİ BİLMELİDİR"

CHP’li yöneticilerin YSK üyelerini tehdit eden sözleri, aba altından sopa gösteren edep ve terbiye dışı ifadeleri bir defa hukuk ihlali, demokrasi hazımsızlığıdır. Yüce Divan hatırlatması yapmaları utanç verici bir kokuşma halidir. Neymiş, YSK üyeleri Kızılay’da gezemezlermiş. Bu üslup kabadır, yaralayıcıdır, tahammülsüzdür, bayağıdır. YSK’yı baskı altına almak, şantaj diline başvurmak CHP’nin içine düştüğü çaresizliğin ve telaşın eseridir. Türkiye bir hukuk devletidir. Hâkimlerin vicdan ve iradelerine ipotek koymak hiç kimsenin harcı ve haddi değildir. CHP bu tarihi hatadan dönmelidir. CHP’li sözcüler rüzgar ekeyim derken fırtına biçeceklerini bilmelidir.

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden azabından kurtuluş olan Mübarek Ramazan-ı Şerife’ye ulaşmış bulunuyoruz. Aziz milletimizin, Türk-İslam dünyasının Ramazan ayını canı-ı gönülden tebrik ediyor, dualarımızın, tutacağımız oruçların kabulünü Allah’tan niyaz ediyorum.
Ayrıca İsrail ordusunun Gazze’de dünden itibaren başlattığı saldırılar masum insanların hayatlarını kaybetmesine neden olmuştur. Üstelik İsrail terörü, Anadolu Ajansı’nın Gazze’deki binasını da hedef almıştır.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 22:40

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali İsmail Koç yiğit
Ali İsmail Koç yiğit - 8 ay Önce

Çakal oğle çakal

SIRADAKİ HABER