Devlet Bahçeli: Dersim isyanı Kerbela değil kin belasıdır!

MHP Genel Başkanı’nın gündeminde Dersim vardı…

Devlet Bahçeli: Dersim isyanı Kerbela değil kin belasıdır!

MHP Lideri Bahçeli, Başbakan Davutoğlu'nun ilkokulda kendisine taktıkları 'çamurlu başbakan' lakabına gönderme yaptı. Bahçeli, ''Bu şahsa çamurlu başbakan diyenleri uzak görüşlülüklerinden dolayı kutluyorum'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli, "Davutoğlu ilkokul çağlarında çamurlu çizmelerle bir müsamerede konuşma yaptığını bir müddet kendisine çamurlu başbakan diye isim takıldığını anlatmıştır. Bu şahsa çamurlu başbakan diyenleri uzak görüşlülüklerinden dolayı kutluyorum.

Sayın Davutoğlu şunu çok iyi bil ki çocukluğunda çamurlu çizme giyip müsamere katılmak bir şey şu son günlerde önüne gelene iftira atarak çamur Ahmet olmak başka bir şey. Sen tasalanma, kendini heder etme. Başbakan çamur at izi kalsın mantığıyla hareket edip üzerimize çamur sıçratıyor" dedi.

Kerbela-Dersim polemiğiyle ilgili Başbakan Davutoğlu'nun kendisine yönelik eleştirilerini hatırlatan Bahçeli şöyle konuştu:

"Milli Mücadeleyi sürükleyen lider kadrosunun başarısı sahip oldukları servetten gelmemiştir. Gazi Mustafa Kemal, bomboş bir bozkır içindeki küçük evde Türkiye'nin bağımsızlığını düşlemiştir. Bugün iktidarı elinde tutanlar iyi bilmelidir millet kasasındaki her kuruyun iki cihanda da hesabı vardı. Bir düne bakın bir de bugüne bakın. Türkiye'nin nasıl bir soygunla yüz yüze olduğunu sorgulamanızı istiyorum.

Kanunsuz bir saray yaptırılıyor, yetmiyor bir uçak alınıyor. Bu da yetmiyor Erdoğan için Çengelköy'de Vahdettin Köşkü çalışma ofisi olarak hazırlanıyor. Erdoğan milletin gözüne baka baka devlet hazinesini boşaltıyor. 77 milyonun parasını gömüyor. Sayın Erdoğan, haram yiyerek ecdada layık olunmaz. Ya senin ecdad anlayışında bir maraz vardır ya da ecdad olarak bildiklerin başkadır. İhtişam ve itibar saraylarda değildir.

Başbakan sözde Dersim katliamını modern Kerbala'ya benzerek Hz.Hüseyin'e nankörlük etmiştir. Özür dilemesini istedik bırakın özrü yanlış ve sakat düşüncelerinin ısrar ve inatla arkasında durmuş konuyu daha da çıkmaza sürüklemiştir. O sözlerine gösterdiğimiz isabetli tepki üzerine paniklemiştir aklınca bizi zorda bırakmayı hedeflemiştir. Kendi kendine faka basan yine Davutoğlu olmuştur. İşi gücü bırakmış bize saldırmış 'Dersim'den Sayın Cumhurbaşkanımız özür dilediği için, Dersim'de yapılan zulüm dolayısıyla ben de onu Hacı Bektaş'ta dile getirdiğim için yanlış yaptığımı ve özür dilememi söylüyor. Yani Dersim'de vaktinde işlenen zulmü bugün dile getirmek, dolayısıyla özür dilemek. Buradan Sayın Bahçeli'ye ve arkadaşlarına söylüyorum; tek parti döneminin zulümlerini sahiplenmek sizin için bir zillettir' demiştir.

Davutoğlu'nun eksiği vardır biz (Dersim için) modern bir Kerbela dediği için özür bekledik. MHP zalime karşıdır millet ve memleket aleyhine nifak saçan alçaklarla hesabı vardır. PKK ile yürütülen kanlı pazarlıklara bakmalı titreyip kendine gelmelidir.

Dersim isyanını çıkaran soysuzların asıl amacı sömürgeci güçler hizmetkarlık yaparak Türkiye'yi bölmektir. Dersim isyanı Kerbela değil kin belasıdır.”

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2014, 14:30
YORUM EKLE