Devlet Bahçeli'den Kadir İnanır'a: Artist, keçi reklamı yapıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, barışı savunan Kadir İnanır'a sert tepki gösterdi

Devlet Bahçeli'den Kadir İnanır'a: Artist, keçi reklamı yapıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün toplanan Akil İnsanlar Heyeti'nden bir grubun yaptığı 'çatışmasızlık haline dönülmeli' çağrısını eleştiri yağmuruna tutarken, “Nereden yazıldığı belli olmayan bir senaryoyu uygulamaya başlamışlar” dedi.

Bahçeli, çözüm sürecine ilişkin eleştirilerini sıralarken, sinema sanatçısı Kadir İnanır'ın çağrısıyla yeniden bir araya gelerek, ‘çatışmalar son bulsun’ çağrısı yapan akil insanlar heyetine sert eleştiriler yöneltti. Ünlü sinema sanatçısı Kadir İnanır için “artist, keçi Reklamı yapıyor” diyen Bahçeli, akil insanlar için şunları söyledi:

“Artist, şimdi kalkmış TV’de reklam yapıyor, keçiler diye... Kendilerine göre de bir sinema oyuncusu. Bilmedikleri, nereden yazıldığı belli olmayan bir senaryoyu uygulamaya başlamışlardır.

Bu sanatçı insanlar, bu tür senaryolara alışıktır. Türk sinema hayatında iki tane senarist vardır. Birincisi Bülent Oran, diğeri Sefa Önal’dır. fakir kız, zengin oğlandan tut, köyden kente geçerken sorunlar hep bu senaristlerin oluşturduğu filmlerle sinema hayatı zenginleştirilmiştir.

Bazıları vardır içlerinde iyi oğlan, bazıları vardır, fakir kız veya zengin kız şeklinde... İyi oğlanlar hep baş artist olarak, söz gelimi Ayhan Işık... Kötü adam da Ahmet Tarık Tekçe olmuştur. Bu senaryoların hepsi devam ediyor. Kim işine yarıyorsa Ayhan Işık, kim işine yarıyorsa Ahmet Tarık Tekçe olmuştur. İkisi de rahmetli oldu. Türk milleti böyle zehirleniyor.

Hal böyle olunca küresel güçlerin, emperyalistlerin yazmış olduğu senaryoyu oynayacak insanlara ihtiyaç vardır. Bunları da buldular çıkardılar. Birçok sivil toplum kuruluşu, bunun hepsinin ortak noktası birlikte hareket ettikleri çözüm programının altında saklı fakat çözümün ne olduğunu bilen yok. Kapsamı nereye kadardır, düşünen yok. Bir çözüm türküsüdür, devam ediyor.”

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2015, 12:04
YORUM EKLE