Devlet Bahçeli: 24 Haziran'da elde edilen kazanımların 31 Mart'ta yok olmasını arzu etmiyoruz.

Bahçeli'den ittifak açıklaması

Devlet Bahçeli: 24 Haziran'da elde edilen kazanımların 31 Mart'ta yok olmasını arzu etmiyoruz.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da Etimesgut Belediyesi'nce düzenlenen temel atma ve açılış töreninde konuştu.

Bahçeli, AKP ile 24 Haziran seçimlerinde yaptıkları ittifakın Mart ayındaki yerel seçimlerde de devam edeceğini söyledi. 

TL'nin dolar karşısındaki düşüşünü "dış güçlere" bağlayan Bahçeli, "Hükümete desteğimiz tam" diye konuştu.

Bahçeli'nin, açıklamaları özetle şöyle:

"Türkiye'nin beka mücadelesi verdiği dönemde MHP yine uzlaşmalı, sağ duyulu duruşunu devam ettirecektir. 24 Haziran'da elde edilen kazanımların 31 Mart'ta yok olmasını arzu etmiyoruz. Denizden geçmişken derede boğulmayı çok maliyetli, Türkiye'ye büyük bir kötülük olarak görüyoruz. 7 ay sonraki seçimdeki 4 ayaklı sistemimiz şu olacak; yeni sisteme geçildi, kazasız, belasız sağlandı. İnşaa faaliyeti en temel gündemdir. Kararlılık devam etmektedir. Merkez yönetimlerle, yerel yönetimlerin çatışmasının ülkemizi krize sürükleyeceği kesindir. Yeni hükümet sisteminin başarısı için yerel yönetimlerin milletimiz tarafından görevlendirilmesi en temel görevimizdir. İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 27 bölge zillete kendini kaptıran yönetimlerin eline geçmemelidir. Bu bir tarihi sorumluluktur. Türkiye'de PKK'nın yöneteceği belediye kesinlikle olmamalıdır. 15 Temmuz öncesine dönülmemelidir." 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2018, 17:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Baris
Baris - 2 yıl Önce

Sen köle olmuş bunak bu ırkçılık haysiyetsiz alçak senin gibi insanliktan nasip almamış zuruyetsiz sen ne anlarsın insanliktan o kadar kurt halkına dil uzatmak senin hatinemi alcak insan düşmanı saray jopeki size oy veren Kürtlere nalet olsun

SIRADAKİ HABER