DEVA Partisi'nden Süleyman Soylu'ya Kaftancıoğlu tepkisi

Açıkça suç işliyor, amaç toplumu terörize etmek

DEVA Partisi'nden Süleyman Soylu'ya Kaftancıoğlu tepkisi

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, "Terör örgütlerinin soytarısıdır" diyerek CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi.

Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda Canan Kaftancıoğlu hakkında, "Canan Kaftancıoğlu, terör örgütlerinin soytarısıdır. CHP İstanbul İl Başkanı DHKP-C, PKK/KCK ve MLKP Terör Örgütlerinin elemanıdır" ifadesini kullanmıştı.

Soylu'nun bu açıklamalarına DEVA Partisi'nden tepki geldi.

Süleyman Soylu'nun "açıkça suç işlediğini" söyleyen İstanbul Milletvekili Yeneroğlu, "Canan Kaftancıoğlu'nu seversiniz veya sevmezsiniz ama bu kişi yürüttüğü linç kampanyası ile açıkça suç işliyor. Derdi hukuk değil. Maksadı ülkeyi daha fazla kutuplaştırmak ve artırılan olası gerilimlerin neticesinde karışıklık oluşturup 'meşru zeminde' toplumu terörize etmek" dedi.

'İktidarın devamlı düşmana ihtiyaç duyduğunu' ifade eden Yeneroğlu, "Terörle mücadele söyleminin arkasında da zımni bir hoşnutluk var. Çünkü ne kadar çok 'terörist' varsa ve bu 'teröristler' ne kadar çok görünürse, iktidarlarını o kadar uzun süre ayakta tutacaklarını düşünüyorlar. Millete ödettikleri bedeller onları rahatsız etmiyor, hatta çok faydalı çünkü bu şekilde inandırıcılıklarını artırıyorlar. Belli kişileri özel olarak seçmeleri de tesadüf değil, algıyla toplum nezdinde kriminalize edip ötekileştirebildikleri kişiler onların en değerli sermayeleri" açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 11:52

YORUM EKLE
YORUMLAR
her şey ortada
her şey ortada - 6 ay Önce

ülkeyi soyup soğana çeviren 5 çetenin içinde değil ya gerisi çete olsa ne olur kötü örgüt olsa ne olur.canan kaftancıoğlu istanbul u akpden alarak bunları rantlarına çelme taktı ya kuyruk acısı ondandır şimdi bu bu ülke için zarar mı faydamı.lüzumsuz kanala para gömüp rant üstüne rant sağlayacaklar maliyetinide millete ödeteceklerdi.şimdi kim vatansever kim halkçı kim bu ülkenin menfaatini düşünüyor.

SIRADAKİ HABER