DEVA'da 'Andımız' gerilimi: 'Her sabah ben Türküm diye bağırmak hayvani ihtiyaçtır'

Danıştay'ın 'Öğrenci Andı'nın okullarda okunmasını engelleyen kararı DEVA Partisi’nde tartışmalara neden oldu

DEVA'da 'Andımız' gerilimi: 'Her sabah ben Türküm diye bağırmak hayvani ihtiyaçtır'

Danıştay'ın 'Öğrenci Andı'nın okullarda okunmasını engelleyen kararı DEVA Partisi'nde çatlağa neden oldu. 

Danıştay'ın kararını destekleyen İstanbul örgütünden Beytullah Aksoy, ”Bir Türk için her sabah ben Türk’üm diye bağırmak ancak hayvani bir ihtiyacı tatmin edebilir. Bir toplum, hayvani ihtiyaçlarını önceliklendiren bireylerden oluşursa orada zihinsel gelişimden söz edilemez” dedi.

YENEROĞLU: EMNİYET MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINSIN

Deva Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu da Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nün uyuşturucu operasyonuna “Andımız” adını vermesine itiraz etti.

Yeneroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Memurların politize olması hukuk devleti için alarm sinyalidir. Maalesef iktidar bu durumu tetikledi. Hangi görüşü savunduğu önemli değil, özellikle silah taşıyan kamu personelinin siyasi tartışmalara karışması kabul edilemez. Trabzon Emniyet Müdürü acilen görevden alınmalıdır” dedi.

Duvar'ın haberine göre, Bu paylaşımlara Deva Partisi İstanbul İl Yöneticisi eski Emniyet Müdürü Feramuz Erdin'den tepki geldi. Erdin, Yeneroğlu’nu etiketliyerek, “Kolluğun daha verimli ve demokratik standartta çalışması için fikirler üretip partiyle paylaşan birisi olarak Yeneroğlu’nun partinin temel değerleri ile de çelişen bu sözlerine katılmam mümkün değil. Kolluk kişilerin tek dudağı arasında görev yapar halde olmamalıdır” dedi.

Erdin daha sonra bir paylaşım daha yaparak Beytullah Aksoy’un “Türk’üm diye bağırmak ancak hayvani bir ihtiyacı tatmin edebilir” sözlerine yanıt verdi:

“Bunu yeni gördüm. Hizmet edeceği yerde halkı bölen, hakaret eden ve tepeden bakan zihniyet ile yolumu ayırmam gerekiyor. Demokrasi bu olamaz!”

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 22:10

YORUM EKLE
YORUMLAR
yapma bunu yapma
yapma bunu yapma - 2 ay Önce

bir alman her sabah okul çocuklarına ben almanım dedirtmiyor adamlar mükemmel bir araba yapıyor herkes bak bu alman arabası taş gibi diyor.kendini kendin değil başkası seni tarif etsin kendini tanımıyormuş gibi. her sabah türküm dedirteceklerine çocuklara daha yararlı toplusal değer öğretsinler ağaçtan hayvan sevgisine alışveriş ten evlilikte tarafların haklarını öğretsinler.girişimcilikten geridönüşüm tasarrufları nasıl verimli kullanmayı öğretsinler.bu ülkede sadec türkte yaşamıyor başkasına türk olmadığı halde türküm dedirtmek kendi ifade özgürlüğünü kısıtlamaktır.

SIRADAKİ HABER