Deniz Baykal, Zülfü Livaneli’nin iddialarına yanıt verdi

Sanatçı Zülfü Livaneli geçtiğimiz günlerde verdiği söyleşide Deniz Baykal'ı sert bir dille eleştirmişti

Deniz Baykal, Zülfü Livaneli’nin iddialarına yanıt verdi

Eski CHP İstanbul Milletvekili Zülfü Livaneli, eski CHP lideri Deniz Baykal'la ilgili "Kürtleri, Alevileri, ezilenleri sevmez. Bunu çok sefer kendisi de söyledi. Basında çıktı" sözleri tartışma yarattı. Baykal, yakın çevresine, "Zülfü Livaneli’nin gerçekdışı iddiaları beni ciddi şekilde üzdü" dedi.

Bir dönem CHP’de siyaset yapan sanatçı Zülfü Livaneli’nin eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'la ilgili "Tipik bir Sünni, sağcı, Ankara politikacısıdır. Kürtleri, Alevileri, ezilenleri sevmez. Bunu çok sefer kendisi de söyledi, basında çıktı" sözleri büyük tartışma yarattı. Baykal’ın yakın çevresinden Livaneli’ye tepki geldi.

Hürriyet gazetesinden Gamze Kolcu'nun haberine göre Ankara'ya giderek Baykal ile görüşen Mehmet Sevigen, görüşmenin detaylarına ilişkin şunları söyledi:

“Livaneli’nin iddialarına ilişkin, 'Zülfü Livaneli’nin gerçekdışı iddiaları beni ciddi şekilde üzdü. Böyle bir haksızlığa muhatap olduğum için gerçekten çok üzülüyorum' şeklinde bir yorumu oldu. En büyük üzüntüsü ise Genel Merkez’den hiç kimsenin aramaması olmuş. Anlayacağınız en çok vefasızlığa kırgın. Kemal Bey (CHP Genel Başkanı) bir telefon açıp ‘geçmiş olsun’ dememiş. Kendi geçmişini koruyamayan geleceğe nasıl sahip çıkacak?

'MEZHEPÇİLİK YAPMADAN, KOMPLEKS DUYMADAN YOLUMUZA DEVAM EDİLDİ'

Yıllarca bu ülkeye hizmet etmiş seversiniz ya da sevmezsiniz, doğru ya da yanlış. Adam canıyla uğraşıyor; bir de bu davaların gündeme gelmesi daha da üzüyor. Şimdi ben de çıkıp, 'Zülfü Bey en çok parayı sever, sonra gücü sever, fırsat bulursa belediye başkanı, milletvekili, genel başkan olmak ister. Son olarak ise cumhurbaşkanı olmayı ister' desem ayıp olmaz mı? Dost evinde yapılan bir sohbeti ki benim adımı da çok katıyor 'evi' diye, genel kurul toplantısı gibi lanse etmesi de çok yakışıksız. İstanbul İl Kongresinde Ahmet Güryüz Ketenci seçildi. Bizi, 'CHP Kürtlerin ve Alevilerin partisi' diye yaftalıyorlardı. Ketenci’nin seçilmesi Türkiye’nin mozaik partisi olduğumuzu gösterdi. Mezhepçilik yapmadan, kompleks duymadan yolumuza devam edildi."
Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal da "Babam konuları değerlendiriyor, sonrasında bir bilgilendirme olacak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2021, 11:26

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 3 hafta Önce

Doğrudur Baykal Sünnilerin dışında Alevi Kürtleri sevmez Bakmayın Yılarca CHP adı altında genelbaşkanlık koltuğunu sanki chp liymiş gibi davranıyordu Baykal Kurt ti en büyük zararı o CHP ye veriyordu CHP önünde döşenmiş bir suni mayınıydi işgal etmişti Ama bir numara CHP ve Atatürk düşmanıdır

teşhis
teşhis - 3 hafta Önce

herkes sanıyor bu partilerin ideolojiler sosyalist milleyetçi alevi kürt türk falan filan ya ülkeyi yönetmeye talip olanların tek ideolojisi var oda para diğer her şey araç amaç değil önce halklar bunu bir idrak etsin .yani eski krallıklar sultanlıklar çarlıklar imparatorluklar sistemi dünyada devam ediyor cumhuriyetmiş demokrasiymiş bunlar halkın gözünü boyamak için perde sadece.şuan türkiyeyi doğu karadeniz aile saltanatı yönetiyor daha çok.bunlar yeri geldimi ateist yeri geldimi milliyetçi yeri geldimi kemalist yeri geldimi kominist yeri geldimi inanç değerleri islam hrıistiyanlık farketmez kullanırlar.ya geçmiş gün kilise açarken ya Allah bismillah diyerek açıyorlardı.burdan bile çak olayı.

SIRADAKİ HABER