Dengir Mir Mehmet Fırat: Bahçeli, AKP'ye cilve yapıyor

HDP’nin Meclis Başkanı adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, Meclis Başkanı seçimleriyle ilgili değerlendirmede bulundu

Dengir Mir Mehmet Fırat: Bahçeli, AKP'ye cilve yapıyor

HDP’nin Meclis Başkanı adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, 1. ve 2. tur seçimleri sonrası Habertürk TV’ye konuştu.

Fırat, Habertürk TV’de yaptığı açıklamada “3. ve 4. turlar önemlidir. Salt çoğunluk aranacaktır. 4. turda iki adayın yarışması sonucunda belli olacaktır” dedi.

3. turda AKP’nin son tur için taktik hamle yapacağı iddiasıyla ilgili Fırat, “Kesin bir şey söylemek mümkün değil. Böyle bir durum karşısında o zaman görev diğer iki muhalefet partisine düşüyor. Çünkü 7 Haziran seçimlerinde halkın bir mesajı vardı” ifadesini kullandı.

''BAHÇELİ, 'AK PARTİ ADAYINA KAZANDIRMAK İSTİYORUM' DİYOR''

Fırat, “MHP kendisi kadar vekili olan partinin yok olduğunu düşünüyor. (Bahçeli’nin HDP’yle ilgili açıklaması) Aslında Bahçeli “AK Parti adayına kazandırmak istiyorum” diyor. Bunun altında bir koalisyon vardır, AK Parti’ye cilve yapıyor” diye konuştu.

4. turla ilgili “HDP’nin tavrı ne olur? Sizin dışınızda başka bir adayı desteklemek gibi, sizin çekilip başka bir adayın desteklenmesi gibi olasılıklar var mı?” sorusu üzerine Fırat, “Olabilir, çekilebilirim. Olasılıkları konuşmadık. Peşin olarak bazı şeyleri konuşmanın bir faydası yoktur. Gelişmeler onu gösterir” dedi. (Gerçek Gündem)

İlgili Haber: Bahçeli: HDP Baykal'ı desteklerse, biz Baykal'a oy vermeyiz

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2015, 22:04
YORUM EKLE