Demirtaş’tan Erdoğan’a yanıt: Hak ettiğin cevabı sana 24 Haziran'da, sandıkta verecekler

Erdoğan, HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması taleplerini eleştirmişti

Demirtaş’tan Erdoğan’a yanıt: Hak ettiğin cevabı sana 24 Haziran'da, sandıkta verecekler

HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik açıklamalarına yanıt verdi.

Erdoğan’ın  “Neyi serbest bırakıyorsun. Bu ülkede hukuk var, yargı var. 53 tane Kürt kardeşimi bunlar orada öldürdüler” açıklamasına Twitter’dan yanıt veren Demirtaş, “Her gün meydanlarda, televizyonlarda bana iftira atmaya devam ediyorsun. Benim burada elim kolum bağlı. Yine de arkamdan konuşmaya devam ediyorsun. Ama halkın da eli kolu bağlı mı sanıyorsun? Hak ettiğin cevabı sana 24 Haziran'da, sandıkta verecekler” dedi.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman mitinginde CHP ve HDP’yi çok sert sözlerle eleştirdi.

HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması taleplerini eleştiren Erdoğan, “Neymiş adaymış. Neymiş serbest bırakılması gerekiyormuş. Sen ne diyorsun ya? Neyi serbest bırakıyorsun. Bu ülkede hukuk var, yargı var” dedi.

MEZAR TAŞI DİKMEYİ BİLİRLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Şimdi cezaevinden aday olan bu zat için Sayın Muharrem İnce Edirne’ye gittin. Peki 7 Haziran seçiminden sonra bu ziyaret ettiğin şahıs değil miydi 53 Kürt kardeşimin ölümüne neden olan? 53 tane Kürt kardeşimi orada öldürdüler. Ondan sonra da biz kimseyi asla öldürmedik diyor. Bırakın bu yalanları. Yasin Börü’nün hesabını vermezsiniz. Bunlar sadece ve sadece mezar taşı dikmeyi bilirler. Ekranlarda saz çalıyor diye pazarlananlar, arka tarafta milletimize kurşun sıkanların sırtını sıvazlıyorlardı.

Demokrat Haber

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 10:26

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER