Demirtaş: Yüzde 15'i geçmek hiç de zor görünmüyor

HDP Eş Genel Başkanı, bir kez daha sandığa gitme çağrısı yaptı, 'Biz seçmenimize çok güveniyoruz; korkmasınlar, sandığa gitsinler,' dedi.

Demirtaş: Yüzde 15'i geçmek hiç de zor görünmüyor

 HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kürt sorununda yaşanan çatışmalı sürece dikkat çekerek ve müzakere imkanlarının yeniden yaratılması gerektiğine vurgu yaparak, kararlı bir şekilde barış savunulursa sürecin tekrar gelişebileceğini söyledi.

DİHA’dan Evrim Kepenek’e konuşan Demirtaş, “İmralı süreci AKP’nin harcadığı bir imkandı. Biz bu fırsatı yeniden canlandırmak zorundayız, halklarımız lehine hareke geçirmek zorundayız. 1 Kasım seçimlerinden sonra bizler daha da güçlenmiş olursak, ister AKP’li koalisyon olsun ister olmasın müzakereyi binlerce kez dillendirip dayatmak lazım” diye konuştu.

YÜZDE 15’İ GEÇMEK ZOR DEĞİL’

1 Kasım seçimleri için araştırmaların HDP’yi yüzde 14’ün üzerinde gösterdiğini de belirten Demirtaş, şöyle konuştu:

“Biz hazırlığımızı yüzde 20 olarak yapmıştık ancak, çok erken tekrar bir seçim oldu. Yüzde 15’i geçmek hiç de zor görünmüyor. Yeter ki herkes sandığa gitsin. Bir oy bile kaçmamalı. Seçmenini sandığa götüren parti bu seçimde çok yüksek oy almış olacak. Biz seçmenimize çok güveniyoruz. Korkmasınlar, sandığa gitsinler. Biz bu seçimden de yüzümüzün akı ile çıkacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 11:48

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER