Demirtaş, Yüksekdağ ve Tuncel’den HDK Kongresi’ne mesaj

Cezaevindeki HDP Eş Genal Başkanları Demirtaş, Yüksekdağ ve Tuncel'den yeni mesaj var

Demirtaş, Yüksekdağ ve Tuncel’den HDK Kongresi’ne mesaj

Halkların Demokratik Kongresi’nin (HDK), Ankara’da toplanan 7. Genel Kurulu’na tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel mesaj gönderdi. Demirtaş, “Bu zorlu günleri örgütlenerek ve direnerek atlatacağız” dedi. 

HDK 7. Genel Kurulu, Ankara Plaza Otel'de gerçekleştirildi. Genel kurul divanı tutuklu bulunan Selahettin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ile Sebahat Tuncel'in cezaevinden yolladığı mesajları okundu. Tuncel’in genel kurula gönderdiği mesajında, genel kurulu selamlayarak, “OHAL uygulamaları ile Türkiye’nin açık bir cezaevine dönüştürüldüğü, KHK’lerle parlamenter sistemin ortadan kaldırıldığı bir dönemde yapılan genel kurul tüm bu hukuksuzluklara karşı güçlü bir mücadele kararlığı ortaya çıkaracaktır” dedi. 

Türkiye halklarının geleceği, demokrasi ve özgürlüklerin inşası konusunda kendilerine önemli sorumluluklar düştüğünün altını çizen Tuncel, HDK'nin ilk başarısının  6 milyon oy almış HDP olduğunu belirti. Figen Yüksekdağ’ın mesajı şöyle: 

 
En başta kadın iradesini ve direnişini selamlıyorum. Saray'ın yeni Türkiye dediğinin ne olduğu belli; yeni bir diktatörlük. Ama bunun için önce kadınların iradesini ve direnişini kırmaları gerekiyor. Bunu çok iyi biliyorlar. Biz kadınlar buna izin vermeyeceğiz. Kadın yeni yaşamın gücü ve inşası demek. Ve biz bu gücü her yerde; sokakta, fabrikada, hapishanede, Meclis'te yaratıyoruz ve yaratmaya devam edeceğiz. Kadınca direnirken, kadınca gülüşümüzden vazgeçmeyeceğiz. Kadınlar kazanacak.

Selahattin Demirtaş’ın mesajı şöyle: 

Öncelikle Genel Kurulunuzu selamlıyor, bütün arkadaşlara sevgilerimi iletiyorum. Duygularımızla, coşkumuzla direnişe olan inancımız ve zafere olan bağlılığımızla aranızdayız. Dört duvarlar hiçbir zaman bu mücadele azmimizi köreltemedi. Bizim şahsımızda sadece bunu başaramayacaklar. Bu zorlu günleri hep birlikte, 24 saat çalışarak, örgütlenerek ve direnerek atlatacağız.
 
HDK’nin tarihsel rolünü oynayacağı bir hamleyi yapacağınızdan kuşkum yoktur. 
 
Kongrenin büyük bir moral ve heyecanla tamamlanmasını diliyorum. Genç ve kadın arkadaşlar başta olmak üzere HDK’nin bütün kadrolarına yürekten selamlarımı iletiyorum. 

Şu ana kadar görev yapmış eşsözcüler başta olmak üzere bütün yönetim kademelerine teşekkür ediyoruz. Görev alacak yeni arkadaşlara başarı ve dayanışma dileklerimi iletiyorum. Zafer direnenlerin olacak. Bijî berxwedana gelan. (Yaşasın halkların direnişi.) 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 09:45

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER