Demirtaş ve Yüksekdağ’dan mesaj

Yüksekdağ ve Demirtaş, ÖHD'nin genel kurulunu selamladı

Demirtaş ve Yüksekdağ’dan mesaj

Özgürlük için Hukukçular Derneği (ÖHD) İzmir Şubesi 1. Olağan Kurulu, bugün İzmir Barosu Konferans Salonu’nda başladı.

İzmir Barosu adına, Genel Kurul’u selamlayan Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ali Deman Güler kısa bir konuşma yaptı.

Kurulda, HDP’nin eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın cezaevinden gönderdikleri mesajlar okundu.

Yüksekdağ, Kandıra Cezaevinden gönderdiği mesajda, “Hepinizi sevgiyle selamlıyor, genel kurulunuzun başarılara vesile olmasını diliyorum. Özgürlük ve hukukun katledildiği modern faşizm zamanlarında yıkıcı ve yok edici iktidarların karşısında umudun ve inadın mücadelesini temsil ediyorsunuz. Tutsak ziyaretçiler olarak sizleri her zaman yanımızda hissediyoruz. Müvekkilleriniz ve yoldaşlarınız olarak hukuk ve adalet mücadelenizde her zaman yanınızdayız. Sizleri sevgi ve özlemle kucaklıyoruz” dedi.

‘ÖZGÜR YARINLARDA GÖRÜŞMEK UMUDUYLA”

Edirne Cezaevi’nden mesaj gönderen Selahattin Demirtaş ise “ÖHD İzmir Şubesi’nin 1. Olağan Kurulunu selamlıyor, başarılı geçmesini diliyorum. Görev alacak tüm arkadaşlara dayanışma dileklerimiz iletirken, hukuk, adalet ve özgürlük mücadelesinde yolunuzun açık olmasını diliyorum. Tüm delege arkadaşlara ve divana yürek dolusu selam, sevgilerimle, özgür yarınlarda görüşmek umuduyla” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2020, 09:20

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER