Demirtaş'tan Dağlıca ve Cizre açıklaması: Ölümlerin gerekçesi olamaz

Demirtaş twitter üzerinden bir mesaj paylaştı

Demirtaş'tan Dağlıca ve Cizre açıklaması: Ölümlerin gerekçesi olamaz

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, twitter üzerinden Dağlıca ve Cizre'de yaşananlarla ilgili bir mesaj paylaştı

"Öldürmenin gerekçesi olamaz, insanlarımızı ölüme sürmenin de. Her gün hepimizi kahreden ölüm haberleri kaderimiz de olamaz" diyen Demirtaş şunları söyledi:

"Dün Dağlıca'da yitirdiğimiz kardeşlerimize, Cizre'de yitirdiğimiz küçük çocuklarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ve halkımıza başsağlığı diliyorum. Halkın yoksul çocuklarına sadece ölümü reva gören, annelerin barış düşüne kan sıçratan savaş politikalarına teslim olmayacağız.

Kin ve nefret kusmak yerine bu felaket tezgahından çıkışın yollarını hep birlikte bulmak zorundayız.

Koşullar ne kadar zor olursa olsun barışta ve kardeşlikte ısrar etmek dışında her yol bizleri insanlığımızdan uzaklaştırır, acılarımızı derinleştirir. Allah hepimize sabır ve akılla davranma dirayeti nasip etsin. Hepimizin başı sağ olsun."
 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 10:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
zurna
zurna - 3 yıl Önce

o zaman adam ol. pkk terör örgütüdür de.

Misafir
Misafir - 3 yıl Önce

Zurna pkk terör örgütü değil onun için Başkanımız demez lütfen kendinize gelin kardeş kardeşin katili oluyor büyükler keyif catiyor sizin baktığınız tarafa bak hele siz işit barbari bizim gerilatimizi,pkk'larimiz bir araya getiriyorsunuz yaa ALLAH bunların sebep olan her kimse o acının en büyüğü ona yaşasın hayatta kürt kardeşlerim hakkını Helal etmeyiz birde Çanakkale Savaşı birlikte ölen bir milletiz pkk asla terör örgütü olmadı ve olmaz siz oturun kendi kendinizi kaldırım 5 harfli bi kelimeyle cahil olmayın biz barış kardeşlik istiyoruz her biji serhildan her biji

turkiye
turkiye - 3 yıl Önce

adamligi timsah gozyasini doken cakala. sor

turkoye
turkoye - 3 yıl Önce

zurnacimisin insanliktan. nasibini almayan timsah

Kürdistan
Kürdistan - 3 yıl Önce

Gerçekten doğru söylediniz bunu farkindasiniz halen timsah göz Yaşları dokuyorsunuz yazık size bu ülkeyi böyle yapan sizlersiniz eğer saray köpeklerin destek vermeseniz değil kurt Türk hiç bir anne ağlamaz ve her kürt Türk gibi rahatça askerliğe gidip öldüğü zaman vatan sağ olsun müslüman muslimani öldürüp vatan yaşasın diyen sizlersiniz yaaa yazık sizin gibi camiler olduğu fakat kafirler sevinir bir Müslümanları öldüğüne