Demirtaş'tan BHH'nin seçim kararına ilişkin açıklama

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Birleşik Haziran Hareketi’nin seçim kararını yorumladı

Demirtaş'tan BHH'nin seçim kararına ilişkin açıklama

Birleşik Haziran Hareketi’nin (BHH) bugün açıkladığı seçim kararına ilişkin Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’tan değerlendirme geldi.

Demirtaş BHH’nin seçim kararına ilişkin olarak “Birleşik Haziran Hareketi’nin alacağı karara baştan beri saygı duyacağımızı söylemiştik. Seçim öncesi, sonrası birlikte mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

“Birleşik Haziran Hareketi’nin seçime dayalı açıklaması oldu. Alınacak her karara saygı duyacağımızı belirtmişti. Bu meydanlarda olanları yoldaş belledik.

“Bize oy verir vermez, bizimle hareket etmenize, kardeş olarak baktık. Seçim sonrasında aynı duygularla mücadeleyi büyütmek için gayret göstereceğiz. Zorlu mücadelede yolumuz açık olsun diyorum.”

Birleşik Haziran Hareketi seçim sürecine ilişkin yaptığı açıklamada HDP ve CHP dahil hiçbir kesimle “parlamentoda temsiliyet kaygısı üzerinden bir müzakerenin” söz konusu olmadığı belirtildi. Açıklamada, ‘’BHH’nin kendi dışındaki sol kesim ve partilerle ilişkilerindeki temel duyarlılığı Gezi milyonlarının sorun, talep ve beklentileridir” denildi. (İMC)

İLGİLİ HABER: BHH seçim kararını açıkladı

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2015, 17:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Demir
Yusuf Demir - 3 yıl Önce

BHH , HDP nin Alevi ve sosyalistlerle buluşmasını engellemek isteyen derin ve rehabilite edilen aklın organizasyonudur .. Dikkat derim.

Selo
Selo - 3 yıl Önce

Bu seçimde her sosyalist HDP'ye destek vermelidir. Bu büyük bir fırsattır. Bir sosyalistin milliyeti onun için fazla birşey ifade etmez. Sosyalist için temelde insan vardır. Ama maalesef bizim bazı sosyalistlerimiz halen enternasyonalist olmayı birtürlü beceremedi.

sadi aydin
sadi aydin - 3 yıl Önce

Ben sn demirtasa katilmiyorum, bhh durust degildir. Ya da içten pazarlikcidir, biryerlerin ekmegine yağ suruyor. Aslinda onlari bu gunlerde hic hak etmedikleri kadar tartisip adam yerine koyduk. Ve oyle soylendigi kadar da bahsedilen cevreleri de temsil etmiyor.

sahin
sahin - 3 yıl Önce

Ne kadar onemliymis bu secim.Bakalim secim sonrasini