Demirtaş: Partime yönelik eleştirilerim arkadaşlarıma güç verme amaçlıdır

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya üzerinden açıklama yaptı

Demirtaş: Partime yönelik eleştirilerim arkadaşlarıma güç verme amaçlıdır

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaparak partisine yönelik eleştirilerinin 'tamamen arkadaşlarına güç verme' amaçlı olduğunu dile getirdi. 

'Partisinin ve halkın izinde' olduğunu da ifade eden siyasetçi, 'HDP'yi güçlendirmek hepimizin boynunun borcudur' dedi ve ekledi: ''Bunun dışındaki hiçbir amaç meşru ve haklı olmaz.''

Demirtaş, 10 Ağustos'ta “HDP’nin bir an önce 'tatil' havasından çıkıp sahaya inmesinde fayda var" yorumunu yapmış, "Parlamentonun, Anayasanın, yasaların, yargının lağvedildiği bir ortamda demokratik protesto hakkını kullanmayan bir muhalefet halka nasıl umut olabilir ki” diye sormuştu. 

Demirtaş'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaları şöyle: 

''1- Partime yönelik öneri ve eleştirilerim, tamamen arkadaşlarıma güç verme amaçlıdır. Bunun dışındaki her yorum yanlıştır. Ben her daim, partimin ve halkımın hizmetindeyim. Bunun böyle bilinmesi lazım.

''2- Şahsıma yönelik yorumlarda da, bütün arkadaşlarım dikkatli bir dil kullanmalıdır. HDP'yi güçlendirmek hepimizin boynunun borcudur. Bunun dışındaki hiçbir amaç meşru ve haklı olmaz.

''3- Kimsenin de HDP'yi zayıflatmaya gücü yetmez. Partimiz en kısa zamanda toparlanacak ve mücadelesini yükseltecektir.''

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2018, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER