Demirtaş: Öcalan beni Drogba'ya benzetti

Demirtaş, İmralı görüşmeleri sırasında Öcalan'ın kendisini bir dönem Galatasaray'da forma giyen Drogba'ya benzettiğini belirtti

Demirtaş: Öcalan beni Drogba'ya benzetti

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara'daki HDP Genel Merkezi'nde İsveç televizyonuna konuştu. Demirtaş, demecinde İmralı'da tutuklu bulunan PKK lideri Abdullah Öcalan ile ilgili bir anısını anlattı. 

Radikal'de yer alan habere göre, İmralı'daki görüşmeler sırasında Öcalan'ın kendisini bir dönem Galatasaray'da da forma giyen Fildişili golcü Didier Drogba'ya benzettiğini söyleyen Demirtaş, şunları söyledi:

"Bana, 'Drogba golcü, sen de golcüsün. Çok koşturuyor, yoruluyorsun. Biliyorum. Ama gol atmadıktan sonra yorulmanın bir anlamı yok. Gol atamazsan, mücadeleden galip gelemezsin' demişti."

"PKK İLE ORGANİK BAĞIMIZ YOK"

"PKK ile organik bir bağımız yok. PKK’nin, Türkiye’ye karşı silah bırakıp demokratik siyasete girmesini arzu ediyorum" diyen Demirtaş, "Bu PKK ya da başka bir isimle mi olur bilmiyorum ama onların da demokratik siyaset yapma hakları olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2016, 15:39

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER