Demirtaş mitingdeki protestocu için devreye girdi: Protesto hakkı, nazik davranılsın

HDP Eş Genel Başkanı Balıkesir'deki konuşması sırasında kendisini protesto eden kişi için 'Protesto hakkıdır' diyerek uyarıda bulundu

Demirtaş mitingdeki protestocu için devreye girdi: Protesto hakkı, nazik davranılsın

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Balıkesir'de düzenlenen mitinginde vatandaşlara seslenirken, konuşması sırasında bir kişi protesto gösterisinde bulundu. T24'teki habere göre Demirtaş, "Protesto hakkıdır, hanımefendiye nazik davranılsın" uyarısında bulundu.

"NAZİK DAVRANILSIN"

Demirtaş, mitingde protesto gösterisinde bulunan kadın için, "Sakin arkadaşlar sakin. Protesto onun da hakkıdır. Düşüncelerini ifade etmek hanımefendinin de hakkıdır. Provokasyona gerek yok. Lütfen sakin olun. Hanımefendiye nazik davranılsın arkadaşlar. Onun da hakkı. Güvenlikçi, arkadaşlar lütfen hanımefendiye nazik davranılsın. Onun da hakkıdır saygı duyalım lütfen. Provokasyona gerek yok sakin. Mitingimize kaldığımız yerden devam ediyoruz" dedi.

Demirtaş'ın mitingdeki konuşmasında ise özetle şunları söyledi:

"SEÇİME ASLINDA İKİ PARTİ GİRİYOR"

"7 Haziran'da ya barış içinde bir yaşam ve Türkiye'nin her yerinde mezhebinden utanmadığı bir ülke ya da diktatörlük ve tek adamlık sultası tercihinde bulunulacak. Aslında seçime iki parti giriyor. Biz ve diktatör yanlıları.

"TELEFONLA 'ALO' DİYİNCE VERGİ ÖDÜYORSUNUZ"

"Maaş alırken ödediğiniz vergi bitiyor mu harcarken de vergi ödüyorsunuz. Siz aldığınız maaşı yani vergisi ödenmiş helal parayı bile harcarken ekmek alırken bile vergi ödüyorsunuz. Telefonla 'Alo' dediğinizde, çorap alırken vergi ödüyorsunuz. Yüzde 95 vergi sizin cebinizden çıkıyor. Vergiyi topladın o parayı dağıtırken adaletli şekilde dağıtılması gerekir.

"SULTAN BİN TL'LİK BARDAKTA SU İÇİYOR"

"Sarayda sultanlar bin TL'lik altın bardaktan su içerken biz vatandaşı mağdur etmeyeceğiz.

'KAYNAĞI NERDEN BULCAKSINIZ?' DİYORYORLAR

"Emekliye en az 1.800 ödeyeceğiz dediğimizde 'Kaynağı nerden bulacaksınız?' diyorlar. Dünyanın en zengin coğrafyalarından birinde yaşıyoruz. Yaptıklarına bir bakın hayvancılığı bitirmek için ellerinden geleni yaptılar."

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2015, 12:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdem
Erdem - 3 yıl Önce

tAyyip efendi adam görsün, adam olmayı öğrensin!