Demirtaş: HDP, Robin Hood hareketidir

'Biz gerçekçi, halktan yana bir hareketiz' diyen HDP Eş Genel Başkanı, Davutoğlu ve Erdoğan'ı ise Donkişot ile Sanço Panza'ya bezetti

Demirtaş: HDP, Robin Hood hareketidir

HDP'nin Muğla'da düzenlediği mitinge binlerce kişi katıldı. Muğlalılar, mitingde, "Seni başkan yatırmayacaz gari" mesajını verdi. Burada konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "HDP, Robin Hood hareketirdir. Biz zenginden alıp fakire veren hareket olacağız. Cumhurbaşkanı ile Başbakan ise Donkişot ile Sanço Panza. Biz gerçekçi, halktan, ezilenden yana bir hareket olarak iktidara yürürken kibirli, burnu büyük olmayacağız. Küçük dağları biz yarattık gibi kasıntı kasıntı ortada dolanmayacağız." dedi.

Demirtaş'ın açıklamaları şöyle:

TÜRKİYE'NİN FELAKETE SÜRÜKLENMESİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORUZ

"Birileri frene basamazsa felaket olur. Biz felakete doğru, yokuş aşağı freni patlamış bir kamyonu durdurmaya çalışıyoruz. Yapmaya çalıştığımız Türkiye’nin felakete sürüklenmesini engellemektir.

MADEM BARAJ ALTINDAYIZ, NİYE SALDIRIYORSUNUZ?

Bunlar o nedenle paniklediler. Hiçbir yerde 'AKP’ye oy verin' diyemiyorlar, 'HDP’ye vermeyin' diyorlar. Niye panikle, bütün kanallarınızla, köşe yazarlarınızla, devletin bütün imkanlarıyla niye saldırıyorsunuz. Madem barajın altındayız, niye saldırıyorsunuz? Gidin oturun sarayınızda. Onlar da çok iyi biliyorlar ki iktidarda son günlerini yaşıyorlar. Hak ettiler bunu. Yol yaptılar, havalimanı yaptık diyorlar, yolsuzluğu hak ettiler.

OKUL MÜDÜR YARDIMCILARINI BİLE DEĞİŞTİRDİLER

Maalesef ki ellerindeki gücü ve imkanı doğru kullanmadılar. Halk sonuna kadar arkalarında oldu. Yüksek oylar aldılar. Ama şımardılar. Küçük dağları biz yarattık noktasına geldiler. Kusura bakma, Allah’tan büyüğü yok, tek olanı da yok. Çoğuz çok. Her yerde herkesin söz hakkı olursa anlamlı olur ancak. Parlamentoyu, yargıyı, bürokrasiyi, üniversiteyi, medyayı teslim aldılar. Her yerde AKP’nin hegemonyası var. Okul müdür yardımcılarını bile değiştirdiler.

Sizler aranızda eğitimciler vardır, sağlıkçılar vardır, biliyorsunuz. Bütün yöneticiler AKP’li olmak zorundaymış gibi davrandılar. Biat etmeyen dışlanacak, devletten atılacak anlayışıyla yaklaşıyorlar. Ülkeyi bölmek, parçalamak budur. Devlet böyle mi güçlü olur?

Neredeyse ilkokulda sınıf başkanlarını bile biz seçeceğiz diyorlar. Hiçbir şeye tahammülü yok. Her gün muhtarları topluyor. Parmak sallıyor. Ya sen cumhurbaşkanısın. 77 milyonun cumhurbaşkanıyım diyen biri bunu yapar mı? Herkese hakaret yağdırıyor. Bize hakaret, CHP’ye hakaret. Sen hangi 77 milyonun cumhurbaşkanısın. O 77 milyonda bize oy verenler yok mu? Bunu durdurmanın yolu sandıktır.

LÜTFEN SANDIKLARA SAHİP ÇIKIN

Her oyunuz, her zarf çok değerli. Lütfen oylarınızı kullanın ve sandıklara sahip çıkın. Müşahit olarak her yerde kendinizi yazdırın. Burada olup da başka şehirde seçmen olun mevsimlik işçi arkadaşlarım.

Eğer oy vermek için memlekete gidecek gücünüz yoksa, parti teşkilatımıza başvurun. Biz  sizi götürüp getireceğiz. Organizasyonumuz var. Üniversitede okuyan arkadaşlarım, oy kullanacak arkadaşlarım. Cebinizde paranız yoksa, ki öğrencilerin genelde olmaz. Biz sizi götüreceğiz.

BAŞKA PARTİLERİ DE TAŞIMAYA HAZIRIZ

İlle HDP’ye oy verenler için söylemiyorum. Başka partilere oy verecek arkadaşları da taşımaya hazırız. Gelip bize başvurun, bizim otobüslerimizle oy kullanmaya gitsinler. Çünkü artık bıktık usandık bunların öfkeli kibirli dilinden.

ZENGİNDEN ALIP FAKİRE VERECEĞİZ

HDP, Robin Hood hareketirdir. Biz zenginden alıp fakire veren hareket olacağız. Cumhurbaşkanı ile Başbakan Donkişot ile Sanco Panço. Biz gerçekçi, halktan ezilenden yana bir hareket olarak iktidara yürürken kibirli, burnu büyük olmayacağız. Küçük dağları biz yarattık gibi kasıntı kasıntı ortada dolanmayacağız.

Ne sarayımız olsun, ne halkımız gecekonduda yaşasın diyeceğiz. Hepimiz sizler gibi onurlu yaşamı birlikte yaşayalım diyeceğiz. HDP sizin desteğiniz ile büyüyor. Önümüzde 7 Haziran da elbette bir baraj sorunu var.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 15:17

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER