Demirtaş: Hani bir film izlersiniz “the end” yazar, şu anda o noktadayız

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Erdoğan’ı kastederek “Sonu yaklaşıyor. Hani bir film izlersiniz ya, birazdan “the end” yazar, şu anda o noktadayız. Yakında ekranda son yazısı çıkacak. Sonu nasıl olacak bilmiyorum” dedi

Demirtaş: Hani bir film izlersiniz “the end” yazar, şu anda o noktadayız
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman İl Örgütü’nün verdiği iftar yemeğine katılan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Selahattin Demirtaş, “Bayram tadında günleri özledik ve o günler yakındır, göreceğiz. Bu topraklar bizim vatanımız, özgürce yaşamayı hak ediyoruz. Bu kadar ödenen bedel boşa gitmez. Biraz daha sabır göstermemiz lazım” dedi.

Demirtaş’ın konuşmalarından satır başları şöyle:

‘ÇİLLER İLE EVREN NEREDE?’

“Halka zulüm edenler teker teker tarihin çöp sepetine gitti. Kenan Evren, Tansu Çiller ve diğer katliamcı kişiler nerede? Şehirleri yakıp yıkan, insanları, diri diri yakan ve evleri kullanılamaz hale getiren bu anlayış "bak Cizre’de yaptık, size de yaparız" demek istiyor. Yani hepimiz korkalım diye gaddarca davranıyorlar.

‘AKP İKİYÜZLÜ BİR POLİTİKA SÜRDÜRÜYOR’ 

“Bir zamanlar İsrail’in terör devleti olduğunu söyleyen Erdoğan, bugün Gazze halkını, Filistin halkını ve Mescid’i Aksa’yı kendi çıkarları doğrultusunda sattı. Bugün İsrail ile dost ve mütefik olduğunu söylüyor. Daha geçen hafta İsrail’i terör devleti olarak kabul ediyordu ve o şekilde oy topluyordu. AKP’ye bundan dolayı oy verenler eğer vicdanınız varsa hesap sorun. AKP ikiyüzlü bir politika sürdürüyor.

‘BİR MEKTUPLA PUTİN’DEN AF İSTİYOR’

“Erdoğan, Rus uçağını düşürdüklerinde bir daha olursa yine düşürürüz diyordu ve asla özür dilemeyiz diyordu. Özür dilemesi gereken biri varsa o da onlardır diyordu. Ama bugüne bakalım tam tersi bir durum söz konusudur. Kasımpaşa kabadayılığı ile diplomasi olmaz. Adamı böyle rezil rüsva ederler. Ben Moskova’ya gittiğim için hain ilan edildim. Şimdi kimmiş vatanı satan gördük. Bir mektupla Putin’den af istiyor. Bu işler bir mektupla çözülmez. Erdoğan’ın yaptığı yanlışların hesabını on yıllar boyunca ödeyeceğiz.

‘TETİKÇİ GAZETECİLERİ VAR’

“Aylık 50 bin dolar ödediği tetikçi gazetecileri var. Bu gazetecilerin işi gücü bizi karalamaktır. Her akşam TV’lerde görüyoruz saraya yıkama yağlama yapıyorlar çamuru da bize atıyorlar. Aklı başında tek bir insan bile yok etrafında. Eğer senin birazcık cesaretin varsa gel canlı yayında tartışalım. Üç yıldır bu çağrıyı yapıyorum ama gelmiyor. Gazetecileri de o tetikçi havuzculardan seçsin ama camdan okumasın. O zaman memleket doğruyu yanlışı görsün. Hiçbir konuda fikri yok. Böyle bir insan bu ülkeye nasıl cumhurbaşkanı oldu hala anlamış değilim.

‘SATMADIĞI ARKADAŞI KALMADI’

“Erdoğan’a bel bağlayan herkes ortada kalmıştır. Bunu gidin Abdullah Gül’e sorun. Bu adam satar mı satmaz mı? Bunun satmadığı arkadaşı kalmadı. Dostlarını satan bizi de parçalamaya çalışır. Bu insandan bu ülkeye hayır gelmez.

‘KABADAYILIĞINI SÜRDÜRÜYOR’

“Diyarbakır’da Ceylan’ı katlettiler fakat Erdoğan’dan ailesine en ufak bir özür gelmedi. Mesele Rusya olunca hemen ağlamaklı mektubu yazıp özür diledi. İş kendi halkına gelince kabadayılığını sürdürüyor. Kabadayılıkla ülkeyi yönetmeye kalkarsan başka bir kabadayı kalkar senin façanı böyle bozar.

‘BU KADAR BEDEL BOŞA GİTMEZ’

“Bayram tadında günleri özledik ve o günler yakındır göreceğiz. Bu topraklar bizim vatanımız özgürce yaşamayı hak ediyoruz. Bu kadar ödenen bedel boşa gitmez. Biraz daha sabır göstermemiz lazım ve daha fazla yakılan yıkılan şehirlerle dayanışma sergileyelim. Kendimizi onların yerine koyalım. Dün Kızıltepe’de iftar yemeğine Nusaybin’li bir çok aile katıldı. Ne evleri kalmış ne de malları, üzerlerindeki elbiselerden başka. Ama hepsi dimdik ayaktaydı. Devlet yıkamamış onları. Elinizden ne geliyorsa yardım edin. 1 TL dahi olsa onlardan esirgemeyin. Kimisi gidip o kentlerde çalışmalara katılabilir. Tek yürek olduğumuzu bu dayanışma ile sergileyeceğiz. 

‘HDP HESABINI BOZUYOR’

“Önünde bir tane engel var, onu durdurmayı başaran sadece HDP’dir. Evde hesap yapıyor çarşıya çıkıyor HDP çarşıda hesabını bozuyor. Sarayda hesap yapıyor meydana çıkıyor, HDP meydanda hesabını bozuyor. Her türlü karanlık odaklarla ittifak, işbirliği yapıyor, Kürt halkı üzerinde tehditle zulümle sonuç alırım diyor ama HDP hesabını bozuyor. Bu yüzden bize bu kadar saldırıyor. Dokunulmazlık ve kayyum meselesini de bu yüzden ortaya attı.

‘SONU YAKLAŞIYOR’

“Sonu yaklaşıyor. Hani bir film izlersin ya, birazdan “the end” yazacak, şu anda o noktadayız. Yakında ekranda son yazısı çıkacak. Sonu nasıl olacak bilmiyorum. Ne hak ettiyse Allah onun hakkında öyle bir son nasip etsin. Bu kadar saldırganlığının, pervasızlığının artmış olmasının sebebi budur. Sonu yaklaştığı için her yere çılgınca saldırıyor. Şehirleri bu kadar acımasızca yakar yıkar mı insan. Kendince bizi dokunulmazlıkla terbiye edecek. Batman’a baktığımda buradan en azından bin tane Selahattin çıkar. Beni içeri atsa ne olur atmasa ne olur.”

Kaynak: DİHA

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2016, 23:29
YORUM EKLE