Demirtaş: AKP'ye tavsiyem; Bismillahlı değil, Tövbe Estağfurullahlı kampanya yapsınlar

Demirtaş'tan bayram namazı çıkışı açıklama

Demirtaş: AKP'ye tavsiyem; Bismillahlı değil, Tövbe Estağfurullahlı kampanya yapsınlar

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Diyarbakır'da kıldığı bayram namazı sonrası yaptığı açıklamada "1 Kasım'da mahçup olmayacağız" dedi. Demirtaş, AK Parti'nin YSK tarafından yasaklanan seçim şarkısıyla ilgili bir soruya ''AKP'ye tavsiyem; Bismillahlı değil, Tövbe Estağfurullahlı seçim kampanyası yapsalar daha yerinde olur'' cevabını verdi.

HDP Eş genel başkanı Selahattin Demirtaş Diyarbakır'da İmamı Şafii Camii'nde bayram namazı kıldı. Namaz sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Demirtaş, 1 Kasım'daki seçimlere yönelik mesajlar verdi.

Demirtaş, şunları söyledi:

HDP'Lİ BAKANLARIN İSTİFASI

“Hükümette yer alma da çekilmede siyasi karardır. Partimiz çözümsüzlük sürecinin parçası olmayacağını göstermek için hükümette yer almıştı. AKP hükümeti kendilerinden olmayan hiç kimseyi kabul etmiyor. ''Neden AKP ile koalisyon yapıyorsunuz'' diyenlere gösterdik oyunu. Düşünün bir bakan bir ilçeye giriş yapamıyor. Bakanların açıkladığı metni biz ortaklaştırdık Sayın bakanlar ortak kararımızı okudular. Bizde Saray yok. Kendi metnimizi kendimiz yazıyoruz.

1 KASIM'DA MAHÇUP OLMAYACAĞIZ

Bu seçim bizim ve diğerleri arasında geçecek. Anayasayı ihlal etmiş olan arasında geçecek. Devletin hazinesi onların, bürokrasi onlara çalışıyor. YSK, hakim, savcı onlara bağlı. 1 Kasım'da da inşallah mahçup olmayacağız. Türkiye kazanacak. Onların hakaretlerine de onların seviyesine düşerek cevap vermeyeceğiz. Geçen defa biz HDP olarak hem seni hem AKP'yi yendik. Meydanlara çıkma demiyoruz. Senin harcadıkların içinde HDP'li seçmenin de payı vardır. Günahtır, haramdır. Kendisinden çekinmiyoruz. Geçen defa da indi meydanlara. Yine insin.

CİZRE'DE SEÇİM SANDIKLARININ TAŞINMASI

Son bir kaç güne girildiğinde gerçekten güvenlik yoksa orada tartışırız. Ama bu 3 sandık, 5 sandık olur. Sandıklarla ilgili güvenlik problemi yok. Kimse korkarak bize oy vermesin. Biz korku ile oy almıyoruz. Seçmene hakaret etmesinler. Korkudan HDP'ye oy verdim diyen varsa bize başvursun, gereğini yapalım. Seçmeni sandığa götürmeyecek operasyon yapmaya çalışıyorlar. Biz kendimize güveniyoruz.

AK PARTİ'NİN SEÇİM ŞARKISININ YASAKLANMASI

YSK'nın verdiği kararı gördünüz. Buradan da mağduriyet çıkarmaya çalışıyorlar. AKP'ye tavsiyem; Bismillahlı değil, Tövbe Estağfurullahlı seçim kampanyası yapsalar daha yerinde olur.”

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2015, 08:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Amedli
Amedli - 3 yıl Önce

İste musluman kurt halki hdp genel baskanindan bu hamleyi bekliyor.bayram namazi.umari cuma namazlarinada gidiyordur.Allah kabul etsin her biji selo

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

tövbe etmek sart