DBP: 'Kürt sorunu yoktur' diyen Erdoğan bölge gezisinde karşılanmayacak ve ağırlanmayacaktır

Demorkatik Bölgeler Partisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bölge gezisine ilişkin açıklama yaptı

DBP: 'Kürt sorunu yoktur' diyen Erdoğan bölge gezisinde karşılanmayacak ve ağırlanmayacaktır

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Genel Merkezi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Batman, Diyarbakır ve Siirt'e 2 Mayıs'ta düzenleyeceği ziyarette kendisini karşılamayacaklarını ve ağırlamayacaklarını açıkladı.

ERDOĞAN'IN 'KÜRT SORUNU YOKTUR' SÖZLERİ

DBP tarafından yapılan açıklamada, Tayyip Erdoğan'ın çözüm sürecine dair tutumuna dikkat çekilerek, "Kürt sorunu yoktur" sözlerine vurgu yapıldı, "Kürt sorununu yaratan anlayışı tekerrür etmiştir," denildi. Açıklamada, "Buna paralel olarak AKP hükümeti, Ağrı-Diyadin başta olmak üzere yarattığı provokasyonlarla barış iklimi içinde seçime girmek istemediğini ortaya koymaktadır," diye belirtildi.

ERDOĞAN KARŞILANMAYACAK VE AĞIRLANMAYACAKTIR

DBP'nin ilgili açıklamasında, "Bu gelişmelerin yaşandığı bir ortamda R.Tayyip Erdoğan 2 Mayıs günü Batman, Diyarbakır ve Siirt e gelmekte, bu kentlerde Belediye başkanlıklarını da ziyaret etmek istemektedir," denildi.

Açıklamada son olarak şu ifadelere yer verildi:

"Tayyip Erdoğan’ın Kürt sorunu, çözüm ve barış sürecine yönelik son dönemde yaptığı açıklama ve savaş politikası dayatmaları nedeniyle, yine Tayyip Erdoğan’ın maalesef Cumhurbaşkanı olma yerine siyasi parti lideri gibi hareket etmesi ve açılış programı adı altında seçim süreci kapsamında AKP propagandası için kentlere geliyor olması nedeniyle bu kentlerde partimizin Belediye Eşbaşkanları karşılama programlarına katılmayacak ve ağırlamayacaklardır." (Demokrat Haber) 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2015, 23:03
YORUM EKLE