Davutoğlu'na CHP'den soru önergesi: Çözüm sürecini kaç kişi biliyor?

Başbakan Davutoğlu'na ilk soru önergesi...

Davutoğlu'na CHP'den soru önergesi: Çözüm sürecini kaç kişi biliyor?

CHP'den Başbakan Davutoğlu'na ilk soru önergesi geldi. İstanbul milletvekili Umut Oran, Başbakan Davutoğlu'na,"çözüm sürecini kaç kişi biliyor? Genelkurmay Başkanı'na ne zaman bilgi vereceksiniz?" sorularını yöneltti.

Oran, verdiği soru önergesinde, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in “Çözüm sürecine ilişkin yol haritasını bilmiyoruz. O çalışmanın içinde yokuz. Sadece basından okuyoruz. Kırmızı çizgilerimiz aşılırsa gerekeni söyleriz… Paralel yapı için MİT’ten belge istedik gelmedi” dediğini anımsattı.

Oran, "Genelkurmay'ın neden bilgisi yok?, Başbakanlık PKK'yı bir terör örgütü olarak görüyorsa ulusal savunmanın başındaki Genelkurmay Başkanlığı'nın çözüm süreci hakkında bilgisinin bulunmaması nasıl mümkün olmaktadır?" sorularına yanıt istedi.

Çözüm süreci ile ilgili olarak Genelkurmay Başkanı'nın hangi aşamada bilgilendirileceğini de öğrenmek isteyen Umut Oran, "Genelkurmay Başkanı'nın sözünü ettiği "kırmızı çizgiler" nedir, bu kırmızı çizgiler aşıldı mı? sorusuna da yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2014, 13:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin aktaş
Nizamettin aktaş - 4 yıl Önce

...vekil umut oran. her fırsatta eline aldığı kağıt kalemle düşmanları akp'ye soru soruyor. sorduğu soruların hemen tümü kürt meselesi ile ilgili. vekil bey. alınenize kalem kağıt yazın.1- 65 yıl önce kabul edilen evrensel hukuk bu halka reva görmeyi düşünüyormusunuz.-2. kendiside asker olan sonradan silah zoru ile cumhurun başına geçen kenan evrenin mahküm oluyşuna bir itirazınız varmı,yoksa neden.?-3- devletin dini olurmu,olursa bu devlete ne denir.4- demokrasilerde asker nezamandır kırmızı cigi çizer siyaset makamı susar.5- binlerce faili meçhülün olduğu bir ülkenin vekilisiniz. birleşmiş milletler 30 ogustosu gözaltında kayıplar haftası olarak ilan etti. vekil olarak gözaltında kaybını arayşanların yeri haline gelen ıstanbul galatasaray lisesinin önünde 492 haftadır oturan anaların yanınamı gittin,yoksa aslanlı yolun yokuşunumu tırmandın. vekil bey halkına bok yedirenlerle,kendi silahlı kuvvetler genaralini anlının ortasından vurduran bir merkezle ne zaman hesap sormayı düşün