Davutoğlu: YPG Azez ve çevresinden uzaklaşmalı

Başbakan Davutoğlu, “YPG ne Kürtleri temsil ediyor, ne Suriyelileri. YPG, Azez ve çevresinden uzaklaşacak” dedi

Davutoğlu: YPG Azez ve çevresinden uzaklaşmalı

Başbakan Davutoğlu, “YPG ne Kürtleri temsil ediyor, ne Suriyelileri. YPG, Azez ve çevresinden uzaklaşacak” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Erzincan’da, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Azez’in Maranaz ve Minih köylerini bombalamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"ANGAJMAN KURALLARI"

“Suriye’deki gelişmeler güvenliğimiz tehdit ediyor. Halep şu an işgal altında. Kuzey Suriye’de etnik demografiyi değiştirmek istiyorlar.

“Dün ve bugün, Suriye rejiminin uzantısı olan bu terör örgütü, Azez’e dönük bir saldırıda bulundu. Bu saldırılar sırasında sınırlarımıza yönelik tacizler oldu. Yani, angajman kurallarını işletmemiz gereken bir durum ortaya çıktı.

“Gerek Türkiye’ye dönük mülteci akımına izin vermemek, gerekse PKK uzantısı olan bu güçlerin, Suriye’de kendi alanlarına oluşturma çabalarının oluşturduğu tehdit karşısında, bugün angajman kuralları çervesinde, Azez ve civarındaki tehdit oluşturan güçlere karşı mukabelede bulunulmuştur. Bu, angajman kuralları çerçevesinde atılan bir adımdır.

"BİDEN'LE GÖRÜŞTÜM"


“ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile de görüştüm az önce. Biden’a her türlü önlemi alacağımızı söyledim. YPG’nin eli kanlıdır, rejim işbirlikçisidir. YPG’nin her adımına mukavele ederiz. YPG ne Kürtleri temsil ediyor, ne Suriyelileri. YPG, Azez ve çevresinden uzaklaşacak.”

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2016, 22:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Azad
Azad - 2 yıl Önce

Az kaldi it erif suriye de yakin da isin bitecek ypg senin katil cetelerinin kokunu kaziyacak

amedli
amedli - 2 yıl Önce

karaktersiz saray iti davudi oğlu boş konuşuyorsun konuşmaki seni adam sansınlar.yakında ortadoğuda büyük bir kürdistan devleti kurulacak.merak etme recoyada söyle

babaniz i̇srai̇l
babaniz i̇srai̇l - 2 yıl Önce

kurun bakalim sizide kac gün oyalayacaklar babaniz i̇srai̇l geli̇nce , kucağimza yine düşeceksi̇ni̇z sizin gibi saflar anca inanir kürtlere devlet veri̇lecegini. yazik ya ne geri̇zekalisiniz hala ayni kafa. ömrümüz varsa yaşayip görelim .