Davutoğlu'ndan istifa yorumu: Demokrasilerde böyle şey olmaz

"Bakan istifa ediyorsa birinci muhatabı Türkiye kamuoyudur. Bilgilendirmesi gereken de özgür basındır. Ortada bir metin dolaşıyor, ne teyidi var ne tekzibi var"

Davutoğlu'ndan istifa yorumu: Demokrasilerde böyle şey olmaz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin "Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" modelinin tanıtım toplantısında açıklamalar yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa etmesiyle ilgili konuşan Davutoğlu, "Dün gece hem devlet teamülleri hem de basın özgürlüğü açısından ciddi bir hicap duydum" dedi:

"Bugün başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere sesleniyorum: Başınızı iki elinizin arasına alın ve düşünün. Bakanlar bunu yaparsa, yarın hangi mevkide bulunan kimlerin, nasıl davranacağı bilinemez. Türkiye Cumhuriyeti bir aşiret devleti de değildir, kabile devleti de değildir."

Bakan Albayrak'ın istifasının bazı medya organlarında yer almamasına da değinen Davutoğlu, "Bakan istifa ediyorsa birinci muhatabı Türkiye kamuoyudur. Bilgilendirmesi gereken de özgür basındır. Ortada bir metin dolaşıyor, ne teyidi var ne tekzibi var. Demokrasilerde böyle şey olmaz" sözlerini kullandı.

"Metni gördüğümde 'Gerçek olamaz' dedim. Böyle bir istifa olamayacağı için değil, Bakanlık makamına gelmiş birisinin böyle kötü bir Türkçe kullanmasına inanamadığım için... İlkokul düzeyinde bir Türkçe'dir. Bir aydın olarak da hicap duydum. Bu Türkçe'yle bırakın Bakanlık idare etmeyi, küçük bir kurum bile yönetilemez."

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 11:37

YORUM EKLE
YORUMLAR
Meriçten
Meriçten - 8 ay Önce

''Devleti, adaleti, hukuku, anayasayı, devletin tüm kurumlarını, yüzyılların, bin yılın birikimi toplumsal gelenekleri ve toplumsal ahlakı çökerten ve bu nedenle ekonomiyi yerle bir eden bir otoritenin alacağı hiçbir ekonomik tedbir ve enstrüman yoktur''.

ülkenin hâli
ülkenin hâli - 8 ay Önce

muz cumhuriyeti pardon instegram cumhuriyeti pardon klanından istifa etmiş gülermisin ağlarmısın.

takipçi okur
takipçi okur - 8 ay Önce

hocaya 2 yılda istifaya zorlayanların başını çeken kişi kendiside 2 yılda istifa etmesi ne biliyim ilahi adalet mi artık etme bulma dünyası mı hak yerini buldumu öyle birşey oldu.

SIRADAKİ HABER