Davutoğlu'ndan hükümete tepki: Çin hayranı ortağınız elinizi kolunuzu mu bağladı?

"Doğu Türkistan’da Çin zulmü altında inleyen soydaşlarımız için dünya ayağa kalktı, BM’de 39 ülke imza atıp bildiri yayınladı, siz neredesiniz?"

Davutoğlu'ndan hükümete tepki: Çin hayranı ortağınız elinizi kolunuzu mu bağladı?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, hükümete Sincan'daki Müslüman Uygur Türkleri konusunda tepki gösterirken, "Doğu Türkistan’da Çin zulmü altında inleyen soydaşlarımız için dünya ayağa kalktı, BM’de 39 ülke imza atıp bildiri yayınladı, siz neredesiniz?" dedi.

Almanya liderliğinde aralarında ABD, Birleşik Krallık ve Japonya'nın da bulunduğu 39 ülke Çin'e Müslüman Uygur Türklerin haklarına saygı gösterilmesi için çağrıda bulunmuş ve Hong Kong'daki siyasi durum hakkında endişelerini bildirmişti. Çin'in kınandığı açıklamada Türkiye'nin imzası yer almamıştı.

Davutoğlu, hükümete Doğu Perinçek göndermesi yaparak tepki gösterirken, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Doğu Türkistan’da Çin zulmü altında inleyen soydaşlarımız için dünya ayağa kalktı, BM’de 39 ülke imza atıp bildiri yayınladı, siz neredesiniz? Çin hayranı ortağınız elinizi kolunuzu mu bağladı? Hani dünya beşten büyüktü? Hani mazlumların sesiydiniz?"


YORUM EKLE
YORUMLAR
hükümette istifa etsin çünkü yönetemiyorlar
hükümette istifa etsin çünkü yönetemiyorlar - 5 ay Önce

yüzde 49 oy almış başbakanlıktan ortada makul bir sebep yokken istifa etmesine zorlayanlar.ekonomi dış politika her şeyde çakan bu iktidar niye istifa etmiyor biri bunu açıklayabilirmi.ülke morotoryum ilan edincemi gidecek bunlar.

SIRADAKİ HABER