Davutoğlu'ndan Erdoğan'a Gare tepkisi: Sorumluluk bizatihi Cumhurbaşkanının

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Gare operasyonu üzerinden yüklendi

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a Gare tepkisi: Sorumluluk bizatihi Cumhurbaşkanının

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ankara’da partisinin Kahramankazan ilçe kongresinde konuştu.

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gare Operasyonu için yaptığı "Bu operasyonun sorumlusu başkomutan ve yürütmenin başı olan Cumhurbaşkanından, askerinden polisine, istihbaratçısına kadar Türkiye Devleti'dir" açıklamasına tepki gösterdi.

''KİMSE MİLLİYETÇİLİĞİ SINAMASIN''

Davutoğlu, ''Genellikle geçmişte de oldu bugün de iktidar sahipleri iyi bir şey olduğunda bütün başarıları kendi üstlerine alıyorlar, olumsuz bir şey olduğunda devlete yüklüyorlar. Burada sorumluluk bizatihi Sayın Cumhurbaşkanının ve ilgili iktidarın yetkililerinindir. Bütün bunları unutturmak için İçişleri Bakanı’nın yaptığı gibi hamaset yapmaya kalkarsanız, bu millet bu hamasete kanmaz. Kimse kimseye millilik, yerlilik, milliyetçilik dersi vermesin. Kimse kimseyi bu konuda sınamasın'' ifadelerini kullandı.

''HALKIN GÜNDEMİ AŞ, İŞ''

Peki Sayın Cumhurbaşkanı neden ikide bir müjde vermeye çalışıyor diyen Davutoğlu, ''Çünkü o da biliyor ki halk şu anda son derece vahim bir durumda. Halkın gündemi aş, iş, yoksulluk. Çiftçinin gündemi, bu kıştan sonra geleceği çalışma döneminde ne yapacağı. İşçinin gündemi, ayın sonunu nasıl getireceği ama Cumhurbaşkanı bu gündemi unutturmak için arka arakaya müjdeler veriyor, vermeye çalışıyor bir de umut vermeye çalışıyor'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 21:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
sonuçlarında kim kazanıyor ona bakmak gerek
sonuçlarında kim kazanıyor ona bakmak gerek - 2 ay Önce

bu pkk bu kadar aptal mı ki her seçim yaklaştığında akp ve mhp nin işine yarayacak şekilde eylemi olsun bunlar tamamen devleti resmi gayriresmi yönetenler tarafından planlı vakaları gündem ve halka yön verme eylemleri.ya 15 temmuzdan sonra ha şu papazı baskı sonucu salmalarını anladıkta bu baş imamlarından adil öksüz ve savcıları zekariye öz sınırdan elini kolunu sallayar çıktı bu demk oluyorki 15 temmuzda planlı proje akp iktidarının koltuğunu korumak için yapılmış yani 250 kişi bir hiç uğruna değilde akp iktidarı için ölmüş oluyor.adamlarda hiç böyle derdi yok asker ölmüş vatandaş ölmüş bizim koltuk yerinde duruyormu durmuyormu tek dertleri o.

SIRADAKİ HABER