Davutoğlu'ndan düşürülen Rus uçağıyla ilgili açıklama

Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan Rusya savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili açıklama geldi

Davutoğlu'ndan düşürülen Rus uçağıyla ilgili açıklama

Davutoğlu Rusya uçağının düşürülmesiyle ilgili, “Sınırlarımızın güvenliği için her türlü her türlü tedbiri alacağımızı da cümle alemin bilmesini isteriz” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Suriye sınırında Rusya savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Davutoğlu “Hava ve kara sınırlarımızı kim ihlal ederse ona karşı her türlü tedbiri almak hem uluslararası hakkımız hem ulusal görevimizdir” dedi.

Davutoğlu şöyle devam etti:

 “Gerek terörle mücadelede gerekse çevremizdeki ateş çemberine karşı alacağımız tedbirler konusunda aziz milletimizin bir an bile tereddüt etmeyeceğimizi bilmesini istirham ederim.

Buradan da bir kez daha bütün dünyaya uluslararası kamuoyuna şu çağrıda bulunuyorum, gelin Suriye'deki ateşi söndürelim.

Suriye’deki ateşi söndürmek yerine Bayırbucak Türkmenlerine ya da Halep Araplarına ya da Kürtlere ateş yağdıran kim olursa olsun ister Suriye rejimi ister terör örgütleri ister dışarıdan müdahale eden unsurlar… Onlara karşı da mesajımız açıktır.

Suriye halkı barış ve onur içinde yaşamayı hak eden bir halktır. Türkiye ve çevresinde barışı ikame etmek, bütün bu ateş çemberinin içinde ülkemizin demokrasisini, huzurunu, güvenliğini teminat altına almak için ne gerekiyorsa yapacağımızdan bütün dünyanın haberdar ve emin olması lazım.”

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 17:44

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER