Davutoğlu'ndan Ankara saldırısı açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu dünkü saldırıdan sonra ilk kez kameralar karşısına geçti

Davutoğlu'ndan Ankara saldırısı açıklaması
Başbakan Ahmet Davutoğlu, İbn-i Sina Hastanesi'nde dün gerçekleşen Ankara’daki bombalı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, "Şu anda DNA çalışmaları sürüyor. En kısa sürede çok net bir şekilde fail ve arkasındaki güçler ortaya konulacak, tespit edilecektir" dedi. Ayrıca şu ana kadar saldırıyla ilgili olarak 11 kişinin gözaltına alındığı bilgisini verdi.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamasından satır başları şöyle:

“Bu terör saldırılarının hedefi bütün milletimizdir. Terör saldırılarını gerçekleştirenler ise dünyanın en barbar, en alçak, hain odaklarıdır. Evine gitmek için otobüs durağında bekleyen ya da seyir halinde otobüs içinde sevdiklerine kavuşmak için yola çıkan insanlara karşı böyle bir saldırı gerçekleştirenler, insan olamazlar. Barbarlığın en alçakçasını yapmışlardır. Bu barbarca ve milletimizi hedef alan saldırılar, kesinlikle amacına ulaşmayacaktır.

“Dün ve bugün yapılan çalışmalar neticesinde, bu hain saldırının kaynağı açık bir şekilde tespit edilmiştir. Şu anda DNA çalışmaları sürüyor. En kısa sürede çok net bir şekilde fail ve arkasındaki güçler ortaya konulacak, tespit edilecektir.”

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 18:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Azad
Azad - 5 yıl Önce

Senin ordunun sur da musta hakkari de yapitigi en buyuk alcaklik Fasho davut

SIRADAKİ HABER