Davutoğlu'nda '4 eski bakan' açıklaması: Kimse hesap sorulamaz değildir

Ahmet Davutoğlu, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının ardından istifa etmek zorunda kalan ve Yüce Divan'a gitmekten AKP'lilerin oylarıyla kurtulan dört eski bakan hakkında konuştu

Davutoğlu'nda '4 eski bakan' açıklaması: Kimse hesap sorulamaz değildir

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 4 eski bakanın yeniden yargılanmalarının yolunu açacak girişimleri değerlendirdi.

NTV'de katıldığı bir programda canlı yayında soruları cevaplayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Koalisyon aşamasında TBMM'ye bakanlarla ilgili Yüce Divan önergesi geldi. Koalisyonu kurmanızı etkiler mi" sorusuna şu yanıtı verdi:

"KİMSE HESAP SORULAMAZ DEĞİLDİR"

"Ben dahil hiç kimse layüsel değildir, eski tabirle yani hesap sorulamaz değildir. Kim benden hesap soracaksa ben buradayım. Biz bu makamları babamızdan almadık. Babam bana güzel şeyler bıraktı ama nihayet bizim mülkümüz değil buralar. Biz milletten aldığımız emaneti koruyarak hizmet etmeye çalışıyoruz. Benim bu konudaki tutumum son derece açıktır. Kimse hesap verilemez veya hesap vermeyecek konumda, layüsel değildir. Herkes hesap verir. Biz inananlar içinse iki hesap birden var. Herkes inanmak durumunda değil. Bir, burada vereceğimiz hesap, bir de ahirette vereceğimiz hesap. İkinci kısım herkesin kendi dünyasıyla ilgili. Ama en azından iki kere yanıyor yüreğim, şurada nerede ne var diye. Dolayısıyla, ben başta olmak üzere bu böyleyse benim partimle ilgili herkes de aynı durumdadır, hiç kimse bunun istisnası değildir."

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2015, 19:17
YORUM EKLE