Davutoğlu: Eleştirilen ÖSO'nun yiğitleri, Mehmetçiklerimizle kan döküyor

Davutoğlu, Türkiye’nin Suriye politikasının doğru olduğunu savundu, trolleri eleştirdi

Davutoğlu: Eleştirilen ÖSO'nun yiğitleri, Mehmetçiklerimizle kan döküyor

Eski Başbakan ve AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, AKP Konya İl Başkanlığı Kongresi'nde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin Suriye politikasını savunan Davutoğlu, “Suriye muhalefeti barışçıl bir çözüm için yer aradığında ülkemizi açtık. Doğru da yaptık. Bugün eleştirilen o ÖSO'nun yiğitleri, yiğit Mehmetçiklerimizle aynı topraklarda kan döküyor. Selam olsun Suriye'nin yiğit insanlarına ve onlara yardıma koşan selam olsun Mehmetçiğe'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa edeceği iddiaları üzerine trollere tepki göstermesine değinen Davutoğlu, ''Sayın Cumhurbaşkanımızın geçtiğimiz hafta içinde 'Ahlaksız troller' diyerek bir kesime yönelik yaptığı doğru ve haklı çıkışı buradan teyit ediyor, takdirle karşılıyoruz. Bir hareket içinde ya dava ahlakı olur, ya trol ahlakı. İkisi birden olmaz. Trol ahlakı bu hain FETÖ çetesinin bize bulaştırdığı bir hastalıktır" dedi.

‘BUGÜN ELEŞTİRİLEN O ÖSO'NUN YİĞİTLERİ, YİĞİT MEHMETÇİKLERİMİZLE AYNI TOPRAKLARDA KAN DÖKÜYOR’

Davutoğlu, Suriye politikasına değinerek, şunları söyledi:

''Şunu başta Sayın Kılıçdaroğlu ve onun gibi konuşanlar bilmelidir. Türkiye'nin Suriye politikası her daim Suriye halkının ve Suriyelilerin iradesiyle aynı ölçüde gerçekleşmiştir. Bu politikanın esası öncelikle barışçıl çözümdü. Öncelikle bu Esad'ı, kendi ordusunu, kendi halkına ileri sürmemek için ikna etmeye çalıştık. O bunu dinlemeyince mülteciler kapımıza geldiğinde o zavallı kardeşlerimize kucak açtık, doğru da yaptık. Suriye muhalefeti barışçıl bir çözüm için yer aradığında ülkemizi açtık. Eğer açmamış olsaydık, bugün Cenevre'de Türkiye ile birlikte oturan Suriye muhalefeti olamazdı. Suriye halkının içinden çıkan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Türkiye tarafından özellikle sınırlarımızda güvenlik müdahil grup olarak tutuldu. Doğru da yaptık. Bugün eleştirilen o ÖSO'nun yiğitleri, yiğit Mehmetçiklerimizle aynı topraklarda kan döküyor. Selam olsun Suriye'nin yiğit insanlarına ve onlara yardıma koşan selam olsun Mehmetçiğe.''

'TROL AHLAKSIZLIĞI, TERÖR AHLAKSIZLIĞIDIR'

''Sayın Cumhurbaşkanımızın geçtiğimiz hafta içinde 'Ahlaksız troller' diyerek bir kesime yönelik yaptığı doğru ve haklı çıkışı buradan teyit ediyor, takdirle karşılıyoruz. Bir hareket içinde ya dava ahlakı olur, ya trol ahlakı. İkisi birden olmaz. Trol ahlakı bu hain FETÖ çetesinin bize bulaştırdığı bir hastalıktır. Kimliğini saklayan, kişiliğini saklayan, haysiyetsiz bir takım insanlar, sosyal medyanın perdesi arkasına saklanıp, bu davaya ömrünü, gecesini, gündüzünü terini katmış olan insanlara itibar suikastı yapmaya kalktılar.

Bugün Cumhurbaşkanımızın işaretiyle bu trol ahlaksızlığına seferberlik ilan etme günüdür. Kim bu hareketin içine dikta sokmaya kalkarsa, kim bu hareketin fertlerini birbirlerine karşı kışkırtmaya kalkarsa, kim en ağır iftiralarla sahte kimliklerin arkasına saklanıp bu topraklara gönlünü vermiş insanları rencide etmeye kalkarsa hepsine karşı omuz omuza durmalıyız. Çünkü trol ahlaksızlığı, aslında ahlak terörüdür.

Terörün iyisi kötüsü olmadığı gibi trolün de iyisi kötüsü, bizim yanımızda bizim karşımızda olanı olmaz. Asla gıybet etmeyelim. Birbirimizle tartışalım; ama asla gönül kırmayalım. Bu davaya baş koyalım ama dava arkadaşımızın gönlüne asla herhangi bir yanlış kanaat koymayalım''.

Kaynak: Karar

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 09:47

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cetin kılınc
Cetin kılınc - 3 yıl Önce

Tabi ya yiğitler dersiniz kahraman öso dersiniz asil öso dersiniz şerefli ve onurlu öso dersiniz - sonunda bizi aldattı dersiniz bir özür dikersiniz halkınızdan daha sonra hiç bir şey olmamış gibi koltuğunuza yaslanır yatarsınız.

Yuz
Yuz - 3 yıl Önce

Daha dun seni kagit gibi kulandi kapinin onune koydu heme yalakaliga basladin sen onursuz kucuk vilisin

SIRADAKİ HABER