Davutoğlu'dan iktidara 'reform' tepkisi: Trump varken otoriterliğin kitabını yazıyorlardı

Davutoğlu, MHP’li Semih Yalçın’ın partisini ve kendisini bölücülükle suçlamasına ilişkin de açıklamalarda bulundu

Davutoğlu'dan iktidara 'reform' tepkisi: Trump varken otoriterliğin kitabını yazıyorlardı

Gelecek Partisi Genel Başkanı  Ahmet Davutoğlu, Muş’ta gençlerle buluşup soruları yanıtladı. Davutoğlu, geleceğini göremediğini söyleyen bir gence şu yanıtı verdi: “Eğer siz bugün geleceğe karamsarlıkla bakıyorsanız bunun sorumlusu sizler değilsiniz, başta ülkeyi yönetmekte olanlar olmak üzere hepimiziz. 5 sene önce ben buralara Başbakan olarak geldiğimde daha ümit vardı. Geleceğe dönük beklenti vardı.”

İktidarın reform açıklamalarını değerlendiren Davutoğlu şöyle dedi: “Özgürlüğü dışarıdan birilerinin biçtiği gibi giyenler, dışarıdan birileri ‘çıkar o elbiseyi dediğinde de çıkarırlar. Son günlerde üzülerek izliyorum, geçmişte beraber bu konuları konuştuğumuz arkadaşların tutumunu. Trump iş başındayken otoriterliğin felsefesini, kitabını yazıyorlardı neredeyse, Biden geldi diye bir anda reformlar ekolüne geri döndüler. Bu kavramları içselleştirmemiş insanlar. Kendileri güç sahibi değilken özgürlük ve demokrasi isterler, kendileri güç sahibi olduklarında da başkalarının özgürlüklerini demokrasilerin kısıtlarlar”

Davutoğlu, MHP’li Semih Yalçın’ın partisini ve kendisini bölücülükle suçlamasına ilişkin sorulan bir soruyu da yanıtladı: “Dil en temel insan haklarından biridir. İnsan onurunun bir parçasıdır. Her dil saygındır. Bölücülük, insanları dilleri, dinleri, inançlarına göre ayrımcılığa tabi tutmaktır. O ayrımcılık başladı mı bölücülük, kaçınılmaz. Esas bölücülük budur.” 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2020, 09:03

YORUM EKLE
YORUMLAR
mazi
mazi - 8 ay Önce

trübünlere oynamak için danışıklı dövüştü o zamanki

SIRADAKİ HABER