Cumhurbaşkanlığı’ndan kabine revizyonu açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Cumhurbaşkanlığı’ndan kabine revizyonu açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın dün yapılan İstanbul’da gerçekleşen üçlü Suriye zirvesini değerlendirdi.

Kalın Suriye'de Türkiye'nin ‘Zeytin Dalı Harekatı'nın ne zaman biteceğine "Türkiye Cumhuriyeti devletinin karar vereceğini" söyledi.

Mehmet Şimşek'in istifa ettiği iddialarına değinen Kalın, kendilerine böyle bir bilgi ulşamadığını söyledi.

Kalın, “Bunlar gerçeği yansıtmıyor. Kabine revizyonu gündemde değil” dedi.

SANATÇILARIN SINIRDAKİ ASKERLERİ ZİYARETİ

Bunu siyasi polemik yapmak doğru değil. Ana muhalefet liderinin bu ziyaretten neden bu kadar rahatsız olduğunu anlamakta zorlanıyoruz. Sakil ifadeler kullanarak ana muhalefet lideri aslında kendini küçük düşürmektedir.

Tarih boyunca kanaat önderlerinin güvenlik güçlerinin yanında oldu. Ahmet Ağaoğlu, İbrahim Çallı, Ömer Seyfettin, Orhan Seyfi Orhon gibi dönemin önde gelen yazarları Çanakkale’ye gidip gözlemler yaptı ve yazılar yazdı. İstiklal Harbi’nde de benzer tablolar yaşandı. Atatürk de sanatçılarla temas halindeydi.  Safiye Ayla, Falih Rıfkı Atay, Halide Edip Adıvar gibi dönemin önde gelen isimlerinin ülkenin gelişmesine katkı sağladığını görüyoruz.”

AFRİN OPERASYONU

Bütün o bölge, buna Tel Rıfat da dahil, terör unsurlarından temizlenene kadar bu harekat devam edecektir.

KABİNE REVİZYONU İDDİASI

Cumhurbaşkanımızın faiz konusundaki tavrı hep net. Olağan dışı bir gelişme yok. Zaman zaman 'ekonomi koordinasyonunda birtakım görüş ayrılıkları olduğu' şeklinde spekülatif haberler çıkıyor. Bunlar gerçeği yansıtmıyor. Kabine revizyonu gündemde değil.

MEHMET ŞİMŞEK’İN İSTİFA ETTİĞİ İDDİASI

Mehmet Şimşek'in istifa ettiği haberi bir iddia. Bize gelen herhangi bir şey yok

SURİYE'YE İNSANİ YARDIM

Suriye'de insani yardımların hızlı bir şekilde ulaştırılmasında rejim üzerindeki baskının artırılması gerekiyor. Çünkü gerek bu ateşkesin hayata geçirilmesi gerekse insani yardımların ulaştırılması konusunda en büyük engeli şu ana kadar rejim çıkarttı. Dün Sayın Cumhurbaşkanımız, bu konuyu detaylı bir şekilde mevkidaşlarıyla görüştü.

RUSYA'NIN TEL RIFAT AÇIKLAMASI

Tel Rıfat konusunda Ruslar 'YPG/PYD unsurlarının neredeyse kalmadığını' söylüyor. Bunu kendi kaynaklarımızdan teyit edeceğiz.

ABD'NİN SURİYE POLİTİKASI

Amerika'nın bir karar vermesi lazım, Suriye'de DEAŞ'la mücadele bitti mi, bitmedi mi? Yani 'bitti' diyorlar, 'bitmek üzere' diyorlar, 'bitime yaklaştık' diyorlar. Sonra 'yok hayır tehdit devam ediyor' diyorlar. Orada ciddi bir kafa karışıklığının olduğu anlaşılıyor. Başkalarının kafa karışıklığı ya da planları bir tarafa, bizim kafamız son derece net, bizim yaklaşımımız son derece açık.

PKK'NİN ŞENGAL’DEN ÇEKİLMESİ

Biz buna ihtiyatla yaklaşıyoruz. Çünkü bu örgütün, bu tür yalan taktikleri çok sık karşımıza çıkan bir durum. İsim değiştiriyorlar, mevzi değiştiriyorlar, mevki değiştiriyorlar ama gene oradaki mevcudiyetlerini devam ettirmeye çalışıyorlar.

SELFİE ÇEKEN ASKER GÖREVDEN ALINDI MI?

Çok insani bir durum. Bana gelen bir bilgi yok.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 22:42

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER