Cumhurbaşkanlığı'ndan Hakan Fidan açıklaması

'Korkunç Narkoz Planı' başlıklı haberdeki iddialara yanıt verdi...

Cumhurbaşkanlığı'ndan Hakan Fidan açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, "Korkunç Narkoz Planı" başlığıyla yayınlanan haberdeki iddialara yanıt verdi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, "Korkunç Narkoz Planı" başlığıyla yayınlanan haberdeki iddialarla ilgili, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a "ifade verin, sorun çıkmaz" şeklinde cevap vermesinin asla ve kesinlikle söz konusu olmadığını, tam aksine ifade vermeye gitmemesini kesin bir dille aktarıldığını öne sürdü.

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, Türkiye gazetesinde "Korkunç Narkoz Planı" başlığıyla yayınlanan ve 2012'de KCK soruşturması kapsamında ifadeye çağrılan MİT Müsteşarı Fidan'ın Cumhurbaşkanı Gül ile görüşmesinde "ifadenizi verin" cevabı aldığı iddiasının yer aldığı haberle ilgili AA muhabirine açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Gül'ün MİT Müsteşarı Fidan'a "ifade verin, sorun çıkmaz" şeklinde cevap vermesinin asla ve kesinlikle söz konusu olmadığını, tam aksine ifade vermeye gitmemesini kesin bir dille aktardığını söyleyen Sever, Gül'ün o dönemde bu sorunun şüyu bulmaması için büyük çaba harcadığını kaydetti. (ntvmsnbc)

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2014, 16:51

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER