Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan çözüm süreci açıklaması

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik'i yalanlayan Kalın, Erdoğan’ın gündeminde yeni bir çözüm süreci olmadığını söyledi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan çözüm süreci açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik'in gündeme getirdiği çözüm süreci tartışmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hürriyet’ten Erdinç Çelikkan’ın haberine göre Kalın, "Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeminde yeni bir çözüm süreci yahut açılım gibi bir konu yoktur" açıklamasını yaptı.

İbrahim Kalın, "Sayın Cumhurbaşkanımız, hem Başbakanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı döneminde Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşlarının eşit haklara sahip bireyler olarak yaşaması için büyük bir mücadele vermiştir. Dini ve etnik kökene dayalı her tür ayrımı reddetmiş ve bunu somut icraatlarıyla ortaya koymuştur. Kürt kardeşlerimiz de diğer bütün bireyler gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit vatandaşlarıdır. Geçmişin ret, inkar ve asimilasyon politikaları Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortadan kaldırılmıştır.Kürtler dahil bütün vatandaşlarımızın PKK terör örgütünün zulüm ve baskısından kurtulması için verilen mücadele bundan sonra da kararlılıkla devam edecektir" dedi.

Çevik, dün akşam Habertürk TV’de katıldığı yayında, “Seçimden sonra yeni bir çözüm süreci başlayabilir” demişti.

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 17:58

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fırat Dicle
Fırat Dicle - 2 yıl Önce

Kendinize biraz ciddi olun

SIRADAKİ HABER