Cumhurbaşkanlığı: Erdoğan, Oktar için 'Komşumdu' demedi

Açıklamada, Erdoğan'ın konuşmasında anlattığı komşusunun başka bir kişi olduğu belirtildi

Cumhurbaşkanlığı: Erdoğan, Oktar için 'Komşumdu' demedi

Cumhurbaşkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Güney Afrika ziyaretinden dönerken yaptığı değerlendirmelerle ilgili haberler hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adnan Oktar için “Komşumdu” ifadesini kullanmadığı belirtildi. Erdoğan’ın komşu olarak anlattığı kişinin FETÖ şüphelisi olduğu ifade edildi.

Açıklamada, “Yanlış başlıklarla sunulan haberler, Sayın Cumhurbaşkanımızla yapılan mülakatın Pazar günkü gazetelerde çıkan metnini ANLAMAMALARI’nın göstergesi olsa gerek. Cumhurbaşkanımızın, FETÖ mensubu olan ve şahsen tanımadığı bir eski komşusundan (ve onun oğlundan) söz ediyor” denildi.

Erdoğan’ın sözlerinin şu şekilde olduğu aktarıldı:

“Güney Afrika, FETÖ’nün Amerika ve Almanya’dan sonra en fazla yığınak yaptığı yerlerden biri. Johannesburg’da ‘külliye’ dedikleri yeri yaptıran, İstanbul’da Üsküdar Burhaniye’de oturduğum dönemde komşum ama şahsen tanışmam kendisi ile. Aldıkları himmetler şunlar bunlar o adamda toplanırdı. Ahlaksız bir adamdı. Edebi yerinde olan birisi değil. Çok ahlaksız bir tipti. Son zamanlarda gündeme düşen kişi var ya o kişi gibi biri. Ama yaşlı birisi. Oğlu var. O da onun gibi. Aynen karakter olarak öyle. Ahlaki yönden zaafları olan bir tip. Bunları biz biliyoruz. Bunları da kendilerine anlattık.”

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 14:28

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER