Cumhurbaşkanlığı: Erdoğan'ın sosyal medya açıklaması çarpıtıldı

Erdoğan'ın yasaktan değil kurallar içeren bir düzenlemeden bahsettiği iddia edildi

Cumhurbaşkanlığı: Erdoğan'ın sosyal medya açıklaması çarpıtıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın sosyal medya ile ilgili açıklamasının çarpıtıldığını öne sürdü.

Erdoğan’ın, "Sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz," ifadeleri sosyal medyada gündem oldu.

Erdoğan, "83 milyonun sosyal medya terörü karşısında eli kolu bağlı kalmasını kabul edemeyiz. Bu kapsamda hukuki düzenleme üzerinde çalışıyoruz. Bu mecraların hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Erişim engeli, adli ve mali yaptırımları devreye sokacağız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir. Yasama dönemi bitmeden bu meseleyi halletmeyi ümit ediyorum," demişti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Erdoğan'ın yasaktan değil kurallar içeren bir düzenlemeden bahsettiği iddia edildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Sayın Cumhurbaşkanımızı bugün bazı sosyal medya platformları ile ilgili yaptığı açıklamaları bağlamından koparıp çarpıtmaya kalkışanlara bir çift sözümüz var denildi.

Erdoğan'ın siyasi hayatı boyunca yasakçı zihniyetle mücadele ettiği öne sürülen açıklamada, "kimi sosyal medya platformları ne yazık ki vatandaşlarımızın haklarını gasp etmektedir. Söz konusu sosyal medya platformları cinsel istismar, müstehcenlik, kumar, dolandırıcılık, suça teşvik, terör propagandası, hakaret gibi kanunlarımızın suç saydığı konularda vatandaşlarımızın haklarının korunmasına yönelik hiçbir katkı sunmamakta, aksine tüm uyarılarımıza rağmen bu suçların işlenmesine zemin teşkil etmektedir" denildi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un imzasıyla dağıtılan açıklama şöyle:


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER