Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Yaptırım tehditleri bizi yerli tasarım ve üretime daha motive ediyor

Fuat Oktay, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görümelerinde konuştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Yaptırım tehditleri bizi yerli tasarım ve üretime daha motive ediyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "2020 bütçesi, enflasyon ve faizlerin daha da düşmesini sağlayarak vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri hayata geçirmemizi sağlayacak, kaynaklarını faize değil yatırıma, üretime ve topyekün refah artışına dönüştürecektir" dedi. 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2018 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifine ilişkin görüşmeler kapsamında TBMM genel kurulunda konuştu.

Oktay, "S-400, F-35 ile başlayan süreçte bizi yaptırımlarla tehdit edenler, tehditlerin bizi yerli tasarım ve üretime daha motive edeceğini bilmelidir" dedi.

 Oktay, "Gazi Meclisimizin Genel Kurulunda, dört parti grubu, ABD Senatosu'nun '1915 olaylarına dair tarihi ve hukuki dayanağı bulunmayan kararı'nı kınayıp reddederken, ne yazık ki HDP, Türkiye'nin partisi olduğunu gösterememiştir." dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetlerimiz bahane edilerek AB tarafından onaylanan yaptırım taslağının bizim nezdimizde hiçbir hükmü yoktur." şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2019, 13:23

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şabo şah
Şabo şah - 1 yıl Önce

17 senedir yapıyorsunuz Kürt öldürmek için iha siha dan başka bişe yok

Gerçekler açıdır
Gerçekler açıdır - 1 yıl Önce

Ermeni soykırımı olmadı diyen yalan söylemiş oluyor gelin Bir cihaz tasarlayalım 1912 1915 tarihine ait kemikleri yerden cihazla tarayalım sadece 1912 1915 ait olan kemikleri hesaplayalım 4 milyonu geçmese yüzüme tufurun. Ermenilere ait olan köy izleri yerleri ve Ermenileri yok ederken bölgede yaşayan insanlara teslim eden köyleri kasabalar mezralar gelin hep birlikte araştıralım hesaplayalım Ozam. Ermenilere karşı yapılan viçdansızlık su yüzüne çıkmış olur Sadeçe dersim civarında devletin soykırımdan geçiren insanların sayısı 1 milyon 8000 bin üzerinde Birleşmiş miletler olmasaydı 1915 Ermenileri nasıl soykırımdan geçirdi bütün kürdleri soykırımdan geçirirdi dünya engel oluyor yoksa yok ederdi yok etmek için her akşam geçe gündüz camilerde fetva veriyorlar Bu gün bunu yapmaya çalışan zihniyet artık 1915 te neler yaptığını artık siz bi düşünün

SIRADAKİ HABER