Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Libya tezkeresi açıklaması

"Türkiye'siz herhangi bir planın bölgede başarılı olma şansı asla ve asla yoktur"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Libya tezkeresi açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yarın Meclis Genel Kurulu'nda görüşülecek Libya Tezkeresi ile ilgili açıklamalarda bulundu. "Libya'da, Kıbrıs'ta ne işiniz var? diye soranlara sesleniyorum; bize karşı oynanan oyunları yıkmak, bu oyunları bozmak üzere oradayız" diyen Oktay, tezkerenin bir yıl geçerli olacağını belirterek, "İhtiyaç ne zamansa gerektiği şekilde gerektiği miktarda gönderilir. İçeriğine baktığınızda tezkere, insani yardımdan askeri katkıya kadarki aralıkta her şeye müsaade ediyor" dedi.

AA Editör Masası'nda gündemi değerlendiren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Libya'da, Kıbrıs'ta ne işiniz var?" eleştirisinde bulunan muhalefete tepki gösterdi.

Okatay şunları söyledi:

"Ne demek kardeşim ne işimiz var? Biz ayaklarını atamayacak şekilde denizde bize karşı oynanan oyunlar var. Bunları yırtmak üzere oradayız. Bence kamuoyunun da; bazılarının anlayabileceğini zannetmiyorum ama Meclis'te de gördük ne yazık ki. Orada ne olduğunu, Cumhurbaşkanımızın ne demek istediğini irdelememiz gerekiyor diye düşünüyorum.

Bir Doğu Akdeniz'de, iki Libya ile olan anlaşmayla da bize karaya hapsetme oyununu bozduk. Yunanistan'ın son zamanlarda gündeme getirdiği bir harita var. Türkiye zannediyorlar ki içeride. Biz bu gelişmeleri dikkatle takip ettik."

Oktay açıklamalarını şöyle sürdürdü:

Türkiye'siz herhangi bir planın bölgede başarılı olma şansı asla ve asla yoktur. Kim olursa olsun...Türkiye'ye karşı kurulan oyunlar başarısız olur. Senato'ya ne vermeyi düşünüyorsunuz gibi çok ilginç bir soru vardı... Yani Senato'ya niye biz bir şey verelim anlamadım? Siz bizim parlamentomuza ne vermeyi düşünüyorsunuz? Aynı şeyi AB yapmak istedi Kıbrıs ile ilgili. Biz yine aynı şeyi söyledik: 'Sakın ola ki bizi tehdit etmeyin.'

Bir taraftan bunlar olurken diğer taraftan da aslında hem Rusya ile hem Amerika ile liderler seviyesinde; aynı zamanda İngiltere, Almanya dahil, en rahat görüşen, en sık görüşen ortak payda olan Türkiye'dir ve Cumhurbaşkanımızdır. Birkaç gün sonra sayın Putin burada olacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 11:57

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cindoruk
Cindoruk - 1 yıl Önce

Saray kepazası olmuş

SIRADAKİ HABER