Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile görüştü

Görüşmede Kaşıkçı cinayetinin konuşulduğu bildirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump ile bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Görüşmede, ikili meselelerin yanı sıra, Cemal Kaşıkçı cinayeti, ABD’de devam eden FETÖ soruşturmaları, Suriye’de terörle mücadele faaliyetleri ve ikili ekonomik ilişkiler hakkında fikir teatisinde bulunulmuştur” denildi.

‘KAŞIKÇI CİNAYETİNİN ÖRTBAS EDİLMESİNE İZİN VERİLMEMELİ’

Erdoğan’ın, Kaliforniya’daki orman yangınlarında hayatlarını kaybedenler için taziyelerini ilettiği aktarılan açıklamada, “Cemal Kaşıkçı cinayetinin tüm yönleriyle aydınlatılması ve olayın örtbas edilmesine izin verilmemesi hususunda mutabık kalan iki lider, tüm terör örgütleriyle mücadele konusunda, Türkiye Cumhuriyeti ve ABD’nin daha yakın işbirliği içerisinde olmasının önemini vurgulamışlardır” ifadelerine yer verildi.

Menbic konusundaki yol haritası ve ortak devriye faaliyetlerinin de gündeme geldiği kaydedilen açıklamada, şöyle devam etti:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, ABD’nin PKK terör örgütünün Suriye koluna yardımlarının sona erdirilmesi hususundaki beklentilerini de dile getirmişlerdir. Fransa’da gerçekleştirdikleri görüşmede ele alınan konuların takibinin önemine değinen iki lider, ülkeleri arasındaki işbirliğinin her alanda daha da geliştirilmesi noktasında kararlılıklarını teyit etmişlerdir.” 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 14:03

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER