Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ‘laiklik’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, laikliğin yeni anayasada olmaması gerektiğini ifade eden İsmail Kahraman hakkında “Meclis Başkanımız kendi kanaatlerini, düşüncelerini ortaya koymuştur” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ‘laiklik’ açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın yeni anayasa ile iligili laiklik yorumu hakkında konuştu.

Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar-Kitarovic ile ortak açıklama yaptığı konuşmasında 'laiklik' tartışmalarına değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Meclis Başkanımız anayasa tartışmaları bağlamında kendi kanaatlerini ortaya koymuştur. Şahsımla ilgiliyse benim ta başbakanlığımın başından itibaren bu konudaki düşüncelerim bellidir. Hele hele Mısır’da yaptığım konuşma çok önemli. Kurucusu olduğum partinin programında bu çok açık net yer almaktadır. Devlet, tüm inanç gruplarına inançlarını yaşama konusunda eşit mesafededir. Partimizi kurduğumuz zaman tüm dünyadaki laik sistemleri inceleyerek, bizler partimizin bu konudaki anlayışını yerleştirdik. Cumhurbaşkanlığı adaylığımda da bunlar var. Bu konuda müzakere ülkemizin gündemini değiştirme gayretinden farklı bir şey değildir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 20:41
YORUM EKLE