Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hakan Fidan açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan France 24 kanalına açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hakan Fidan açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan istihbarat zaafı iddialarına ilişkin, "Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan görevinin başında" ifadelerini kullandı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan France 24 kanalına verdiği röportajda istihbarat zaafı iddialarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan 15 Temmuz darbe girişiminde istihbarat zaafı olup olmadığına dair soruya istihbaratta belli eksiklikler olduğunu ancak Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın görevlerinin başında olduğunu aktardı.

"İstifa kararının bana ait olduğunu bildirdiler, biz de müdahalede bulunmadık. Şu anda görevlerine devam edecekler" ifadelerini kullanan Erdoğan, "Bizde bir söz vardır dereyi geçerken at değiştirilmez, şu anda görevlerine devam edecekler" dedi.
 
Belçika'da gerçekleşen havalimanı saldırısından önce Türkiye'nin Belçika'ya istihbarat verdiğini anlatan Erdoğan "Bizi dinlemediler ve bu saldırı gerçekleşti" ifadesini kullandı.
 
İdam konusunda sorulan bir soru karşısında "Dünyanın pek çok ülkesinde idam bugün uygulanan bir yöntem. Millet bunu istedikten sonra bizim için her şey değişir" dedi.
 
Türkiye'nin yıllardır AB kapısında olduğunu anlatan Erdoğan, "Bizim adaylık sürecimizde Türkiye'den daha geri durumda pek çok ülke üyeliğe kabul edildi, Türkiye gerek insan hakları, gerek ekonomik olarak güçlü bir ülke" diye konuştu.

Öte yandan, Dün Beştepe'te MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan Fidan'a "Çok kötü sınav verdiniz" dedi, Fidan'ın da "Ne emrederseniz onu yapmaya hazırım" yanıtı verdiği bildirildi.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2016, 20:15

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER