Cumhurbaşkanı Erdoğan: Almanya teröre çanak tutuyor

Almanya'nın “FETÖ üyesi” olduğu iddia edilen savcıları iade etmemesini eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Almanya teröre çanak tutuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'nın “FETÖ üyesi” olduğu iddia edilen savcıları iade etmemesini eleştirdi. Erdoğan Almanya'nın teröre çanak tuttuğunu iddia ederek, "Almanya örgüt üyelerine sahip çıkmayı tercih etti" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri" ödül törenine katıldı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada şunları söyledi:
 
“Ülkeme ve milletime haksızlık yapıldığında hele hele saldırıldığında susmayı kendime yakıştıramıyorum. Türkiye yakın zamanda verdiği bir notayla uzun süredir Almanya'da olduğu bilinen FETO üyesi savcıların yakalanarak ülkemize iadesini talep etmiştir. Almanya FETÖ üyesi savcıların iade edilmeyeceğini söylemiştir. Bakana göre Türkiye'yle Almanya arasındaki iade anlaşması sadece ağır suçları kapsıyormuş, siyasi suçları kapsamıyormuş.
 
Biz de Almanya'nın bu yaklaşımını ve bu uygulamaları kaygıyla dehşetle izliyoruz. Ey Almanya Sayın Merkel'e ben dört bin dosya verdim. Daha sonra İstanbul'da "Sayın Şansölye size verdiğim dosyalar ne oldu" dedim. Bana şöyle bir cevap verdi: O dosyaların sayısı 4 bin 500 oldu.
 
Şimdi kalkmışlar bize akıl veriyorlar; 'endişeleniyoruz'. Almanya, biz sizin bu duruşunuzdan endişeleniyoruz. Siz şu anda teröre çanak tutuyorsunuz. Bu terör belası, bumerang gibi gelip sizi de vuracaktır. Türkiye olarak bizim sizden bir beklentimiz yok ama siz, teröre yataklık yapmaktan tarih boyunca anılacaksınız.
 
PKK, DHKP-C, FETÖ gibi terör örgütlerinin mensuplarına yıllardır kol kanat geren Almanya'nın şimdi de ısrarla Feto'nun arka bahçesi haline dönüşmesinden dolayısıyla biz de endişe ediyoruz. Her zaman söylediğim gibi terör örgütleri akrep gibidir, eninde sonunda döner, kendini sırtında taşıyanı da ısırır Teröristlere kucak açan Almanya'nın akıbetini hayırlı görmüyorum. Almanya'da Türklere yönelik çok fazla ırkçı saldırı yapılıyor. PKK'yla, FETÖ'yle, DEAŞ'la, ırkçı örgütlerle mücadele etmek yerine, başka ülkelerin milli güvenlik hassasiyetlerini hiçe sayarak teröristlere kucak açan Almanya'nın akıbetini hiç de hayırlı görmüyorum. Şu anda teröristlerin barındığı önemli ülkelerden birisi haline gelmiştir Almanya. Bu kadar açık konuşuyorum. Almanya örgüt üyelerine sahip çıkmayı tercih etti.
 
Bizim iç hukukumuz kimseyi ilgilendirmez. Bizlerin yaşadığını bir hayal etsinler, acaba onların parlamentosu bombalansa neler hissederdiler bunu bir hayal etsinler.”
 

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER