Çorum'da HDP'lilere saldırı

Seçim çalışması yapan HDP’liler, ülkücü işaretleri yapan bir grubun saldırısına uğradı

Çorum'da HDP'lilere saldırı

Çorum'da seçim çalışmaları yapan HDP’lilere yönelik gerçekleştirilen saldırıda HDP İl Eşbaşkanı Ali Akkaya'nın da aralarında bulunduğu 4 partili yaralandı.

HDP'ye yönelik saldırılar devam ediyor. Adana ve Mersin'de öldürme kastı ile yapılan bombalı saldırılardan sonra Çorum'da da HDP'lilere yönelik saldırıda bulunuldu. Seçim çalışmaları kapsamında Alaca ilçesine giden HDP'liler, ilçe merkezinde esnaf ziyaretinde bulunup, bildiri dağıtımı yaptıkları sırada ülkücü işaretleri yapıp, Kürtlere yönelik hakaretlerde bulunan bir grubun saldırısına uğradı.

Taşlı sopalı saldırıda aralarında HDP İl Eşbaşkanı Ali Akkaya'nın da bulunduğu 4 partili çeşitli yerlerinden yaralandı. Polis, saldırı sonrası yaralı HDP'lileri hastaneye götürürken, diğer HDP'lileri de Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Ancak saldırgan gruba müdahale edilmemesi dikkat çekti.

Yaşanan saldırıyı yaptığı açıklama ile kınayan HDP İl Örgütü ise seçim çalışmalarını sürdüreceklerini ve saldırıların kendilerini yıldırmayacağını kaydetti. (DİHA)

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 13:39
YORUM EKLE