Cizre'de 23 köye de sandık kurulmayacağı ortaya çıktı

Sandık kurulmayacak mahalleler sadece 3 mahalleyle sınırlı değilmiş

Cizre'de 23 köye de sandık kurulmayacağı ortaya çıktı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde İlçe Seçim Kurulunun, sadece Cudi, Nur ve Sur mahalleleri için değil, ilçeye bağlı 23 köy ve mezrada da 1 Kasım'da yapılacak olan milletvekili seçimlerinde sandık kurulmaması kararını aldığı ortaya çıktı.

Muhtarlara ve bazı siyasi parti temsilcilerine tebliğ edilen kararda, Cizre ilçe Jandarma Komutanlığının talebi üzerine aralarında, Kurtuluş, Dirsekli, Çağıl, Bağlarbaşı, Yeşilyurt, Taşhöyük, Erdem, Uğur, Koçtepe köyleri ve bazı mezralarında bulunduğu 23 köy ve mezrada güvenlik gerekçesiyle sandıkların kurulamayacağı ve sandıkların güvenli görülen yerlere kurulması kararının verildiği öğrenildi.

Karara tepki gösteren Cizre HDP ilçe Başkanı Ali Akdeniz, kararın siyasi olduğunu, insanlara eziyet çektirmekten başka amaç taşımadığını belirterek, "Halkı cezalandırmaktan başka bir şey değil. Sandıkların kurulduğu okulların bulunduğu mahallerde çukur ve barikat yoktur. Milletten öç almak ve onlara eziyet çektirmek istiyorlar. Biz karara itiraz edeceğiz" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2015, 13:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

bu zulmden baska ne olabilir secimin sonuclarina hürmet etmeyip bi daha secim yaptirmak kürdistanlilara bu reva mi bence deyil