CHP'ye Gezi'den transfer

Levent Üzümcü, Mehmet Karlı, Şebnem Sönmez gibi isimlerin parti meclisine girmeleri bekleniyor...

CHP'ye Gezi'den transfer

CHP 5-6 Eylül’de yapılacak olağanüstü kurultaya hazırlanıyor.

Şu ana kadar, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tek rakip olarak Yalova Milletveklili Muharrem İnce çıkarken, eski genel başkan Deniz Baykal’ın tutumu hakkında da bir takım bilgiler edinildi.

Ayrıca, Gezi Parkı sürecinde aktif rol oynayan bazı isimlderin parti meclisine girmeleri bekleniyor. Bu isimler arasında Mehmet Karlı, Levent Üzümcü ve Şebnem Sönmez'in olduğu belirtiliyor.

Açıklanan kurultay takvimine göre, önce divan ardından tüzük komisyonu seçilecek. Tüzük komisyonu, tüzükle ilgili çalışmalarını yaparken genel başkan seçimi ayın 5’inde tamamlanacak. Tüzükle ilgili değişikliklerin de 5 Eylül’de tamamlanması ve aynı gün geç saatlerde parti meclisi seçimlerine geçilmesi planlanıyor.

EN AZ 15 İSİM DEĞİŞECEK

Beklenti parti meclisinin seçimlerin ikinci günde devam edeceği ve en az 15 kişinin değişeceği yönünde.

Miray Akda Uluç'un ntvmsnbc'deki haberine göre, parti meclisine girecek yeniler arasında, Gezi sürecinde dikkat çeken isimler var. Mehmet Karlı, Şebnem Sönmez ve Levent Üzümcü’nün parti meclisinde yer alabileceği ifade ediliyor. PM için adı geçen diğer isimler ise Erol Mütercimler ve Tuncay Özkan ile milletvekilleri Mustafa Balbay, Haydar Akay, Aykut Erdoğdu, Özgür Özel, Musa Çam ve Nurettin Demir.

Alevi kesimden de parti meclisine alınabilecek bazı isimlerden söz edilirken, ismi geçen kişiler Selahattin Özer, Cemal Canpolat ve Turhan Eser.

TASFİYE YOK

Bu kurultayın muhaliflerin tasviyesi için kullanılmayacağı, sonuç ne olursa olsun Kılıçdaroğlu’nun kriterinin ‘başarı’ olduğu ve durumda muhaliflerle de çalışmaya devam edeceği ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2014, 00:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER