CHP’nin İzmir, Ankara ve İstanbul milletvekili adayları netleşti

CHP’nin, milletvekili aday listelerinde sona gelindi

CHP’nin İzmir, Ankara ve İstanbul milletvekili adayları netleşti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığı’nda toplanan MYK ve PM toplantısının ardından İstanbul 1’inci Bölge adayları büyük oranda netleşti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi (PM), YSK'ye sunulacak milletvekili aday listesini belirliyor.

Toplantıdan sızan bilgilere göre, CHP'nin mevcut milletvekillerinin önemli bir bölümü, listede yer almadı.

İstanbul'da Barış Yarkadaş, Ali Şeker, İlhan Cihaner, Eren Erdem, Ankara'dan Şenal Sarıhan, Necati Yılmaz, Trabzon'da Haluk Pekşen, İzmir'den Zeynep Altıok, Mustafa Balbay, Musa Çam listede yok.

Gerçek Gündem’in aktardığına göre, İstanbul 1. Bölge'de CHP'nin milletvekili aday listesinin ilk 10'u şöyle:

İSTANBUL BİRİNCİ BÖLGE ADAYLARI

1-Akif Hamzaçebi

2- Gamze Akkuş İlgezdi

3- Onursal Adıgüzel

4-Fethi Açıkel

5- Gürsel Tekin

6-İlhan Kesici

7- Oğuz Kağan Salıcı

8-Mahmut Tanal

9- İbrahim Kaboğlu

10- Sera Kadıgil

2. BÖLGE

1­-Enis Berberoğlu

2-Aykut Erdoğdu

3-Tuncay Özkan

4-Sezgin Tanrıkulu

5-Yüksel Taşkın

6-Yunus Emre

7-Gökhan Zeybek

8-Işık Öğütçü

9-Derya Şimşek

3. BÖLGE

1-Engin Altay

2-Erdoğan Toprak

3-Mehmet Bekaroğlu

4-Sibel Özdemir

5-Özgür Karabat

6-Turan Aydoğdu

7-Gülizar Emecan

8-Turan Hançerli

ANKARA 1’İNCİ BÖLGE

1- Tekin Bingöl

2- Levent Gök

3- Ali Haydar Hakverdi

4- Bülent Kuşoğlu

5-Gamze Taşçıer

ANKARA 2’İNCİ BÖLGE

1- Nihat Yeşil

2- Yıldırım Kaya

3- Semra Dinçer

ANKARA 3’ÜNCÜ BÖLGE

1- Haluk Koç

2- Murat Emir

3- Ahmet Ersen Özsoy

4- Servet Ünsal

Gercekizmir adlı sitede yayınlanan listeye göre İzmir adayları ise şöyle:

İZMİR LİSTESİ

BİRİNCİ BÖLGE

1 - Murat Bakan

2 - Selin Sayek Böke

3 - Özcan Purçu

4 - Kani Beko

5 - Mehmet Ali Çelebi

6 - Tacettin Bayır

7 - Ednan Arslan

8 - Sefer İpekli

9 - Kazım Umdular

10 - Nilay Kökkılınç 

11 - Ezgi Deniz Urunga

12 - Devrim Barış Çelik

İKİNCİ BÖLGE

1 - Kemal Kılıçdaroğlu

2 - Ünal Çeviköz

3 - Kamil Okyay Sındır

4 - Atila Sertel

5 - Sevda Erdan Kılıç

6 - Mahir Polat

7 - Bedri Serter

8 - İdris Yavuz Yılmaz

9 - Ali Engin

10 - Salih Özçiftçi

11 - Mehmet Birlik

12 - Ebru Okay

HATAY

1- Servet Mollaoğulu

2- Nermin Yıldırım

3- Serkan Topal

4- Mehmet Fatih Turan

TOKAT:

1- Kadim Durmaz

SİVAS

1- Ulaş Karosu

DERSİM

1- Polat Şaroğlu

2- Mesut Coşkun

KOCAELİ

1- Haydar Akar

2- Fatma Kaplan Hürriyet

3- Tahsin Tarhan

ANTALYA

1-Deniz Baykal

2-Çetin Osman Budak

3-Rafet Zeybek

4-Şengül Yeşildal

5-Nusret Bayar

6-Vahap Tuncer

ZONGULDAK

1-Ünal Demirtaş

2-Deniz Yavuzyılmaz

3-Umut Başoğlu

4-Merve Kır

5-Çiğdem Şekerci

ADANA

Ayhan Barut

Orhan Sümer

Müzeyyen Şevkin

 Burhanettin Bulut

Oya Tekin

BOLU

Tanju Özcan

BİLECİK

Yaşar Tüzün

UŞAK

İsmet Akın

Ali Karaoba

Özkan Yalım

ESKİŞEHİR

Utku Çakırözer

Jale Nur Süllü

Nuray Akçasoy

Engin Çakmak

Sinan Özkar

ARTVİN

Uğur Bayraktutan

MALATYA

Veli Ağbaba

Hulisi Porgalı

BARTIN

Aysu Bankoğlu

ARDAHAN

Öztürk Yılmaz

KARS

Barlas Uslu

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 13:45
YORUM EKLE