CHP'li Tarhan: Erdoğan, Güzin Abla gibi

Emine Ülker Tarhan, Başbakan'ın insanların yaşam tarzına müdahale ettiğini söyledi...

CHP'li Tarhan: Erdoğan, Güzin Abla gibi

CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, Başbakan Erdoğan'ın insanların yaşam tarzına müdahale ettiğini belirterek, "Buna rağmen sürekli kendisi mağdur. Otoriterlikten, totaliterliğe koşarken, her şeye karışan Güzin abla gibi davranıyor" dedi.

CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, partisinin Konya Gençlik Kolları tarafından düzenlenen 'Demokrasi ve Özgürlük' konulu konferansta konuştu.

Tarhan, AKP Hükümeti'nin, kendisine oy vermeyen insanların yaşam tarzına müdahale ettiğini söyledi.

GÜZİN ABLA BENZETMESİ

Yaşam tarzına müdahale edilen gençlerin itirazlarına ise coplarla ve gazlarla cevap verildiğini kaydeden Tarhan, şunları söyledi:

"Buna rağmen her nedense, onların giyiminden de, hangi evden kaldıklarından mağdur olan kimdi biliyor musunuz? Başbakan. Sürekli mağdur olan oydu. Mağduriyeti hiç bitmeyecek gibiydi. Otoriterlikten, totaliterliğe koşarken bu adam, 'Ben diktatör değilim' diyordu. Sağa, sola 'Ben aslında muhafazakar bir Güzin ablayım' demek istiyordu. Her şeye karışan 'Güzin abla' gibi davranıyordu bize. Vicdanı olsa seslenirdik ama ne yazık ki yoktu. Her yerde o vardı. Nerde ise aynadaki sülieti ile kavga edecek kadar öfkeli bir adam. Genel güvenliği tehdit eden, tüpten ve nükleer santralden daha tehlikeli diyorum. Çünkü nükleer santralin güvenlik yazılımı var. Bunun acil prosedürü yok. Patlayacak bir adam."

ISSIZ ADADA YANINA ALINMAYACAK ÜÇ ŞEY

Toplantılarda genellikle gençlerle bir araya geldiğini ifade eden Tarhan, "Gençlere, 'Yangında kurtarılmayacak üç şey. Issız bir adaya gittiğinizde yanınıza almayacağınız üç şey, mutsuz olmak için üç şey sayın' dediğimde, bana ne diyorlardı biliyor musunuz? 'Bir Tayyip, iki Recep, üç Erdoğan'" dedi.

'EVLER HAPİSHANEYE DÖNÜŞTÜ'

Artık evlerin dahi hapishaneye dönüştüğünü belirten Tarhan, sözlerine şöyle sürdürdü:

"Görünür hapishaneleri, içerde ölenleri, dışarıda sevdiklerini kaybedenleri bunları biliyoruz. Artık görünmez hapishane hayatımıza yerleşmeye başladı. Onların istediği olmazsanız, giyinmezseniz, işinizi kaybedeceğinizi biliyorsunuz. Artık evlerinizde konuşmalarınızı kendi kendinize siz sansürlüyorsunuz. İnanın bu evlerimizi birer hapishaneye dönüştürdüler."

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2013, 21:06
YORUM EKLE