CHP’li Tanrıkulu: Bakan ve Başbakan yalan söylüyor, Cizre’de 14 sivil öldü

'Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nın teyit ettiği verilere göre bir hafta içinde 14 sivil hayatını kaybetti'

CHP’li Tanrıkulu: Bakan ve Başbakan yalan söylüyor, Cizre’de 14 sivil öldü

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İçişleri Bakanı Selami Altınok’un yalan söylediğini ve bir haftadır ‘abluka‘ altındaki Şırnak’ın Cizre ilçesinde 14 sivilin yaşamını yitirdiğini söyledi.

Bir haftadır sokağa çıkma yasağının sürdüğü Cizre’de İçişleri Bakanı Altınok sadece bir sivilin hayatını kaybettiğini açıklamış, Başbakan Davutoğlu ise “Tek bir sivil kayıp yok” demişti.

İMC TV’ye konuk olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Davutoğlu ve Bakan Altınok’u yalanladı.

“Yalan söylüyorlar” diyen Tanrıkulu, “Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nın teyit ettiği verilere göre bir hafta içinde 14 sivil hayatını kaybetti. Hepsinin bende tek tek isimleri var” dedi.

Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir sokağa çıkma yasağının olamayacağını belirten Tanrıkulu, “Bu tablonun son verilmesi için şu anda çalışıyoruz. Bazı şeyleri kamuoyuyla paylaşamıyoruz ama sokağa çıkma yasağının sonlanması için her şeyi yapıyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde insanların ihtiyaçlarını yok sayarak bir şey yapamazsınız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 20:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
sedat
sedat - 3 yıl Önce

hayir tam 22 sivil öldü. cizreden yazan hatayli bir öğretmen

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

insanligindan süphe ederim sivil ölmedi diyenin havuz medyasi yalana alet oluyo.

kahpelere inat yaşamak
kahpelere inat yaşamak - 3 yıl Önce

Müslümanım diyen bir cumhurbaşkanımız var Müslümanım diyen bir başbakanımız var eyer bunlar müslümansa yahudilerden müslüman dır bir şey demeye gerek yok artık